Parafialny foodtruck w Gdyni

„Dobre Miejsce” to nowy, parafialny foodtruck, który w dniu św. Mikołaja (6 XII) wyjechał na ulice Gdyni. Jak informuje Dziennik Bałtycki (https://dziennikbaltycki.pl/nowe-dobre-miejsce-w-gdyni-parafialny-foodtruck- zatrudnil-osoby-wykluczone-spolecznie/ar/c1-14635987) poprowadzą go osoby wykluczone społecznie – podopieczni Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa, działającego przy parafii pw. Świętego Mikołaja w dzielnicy Chylonia. To stowarzyszenie już od 10 lat pracuje z osobami potrzebującymi wsparcia – dziećmi, dorosłymi i seniorami.

Obraz Aamir Mohd Khan z Pixabay

Uroczystą inaugurację foodtrucka zaplanowano na 10. urodziny Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa w piątek 6 grudnia na godzinę 16. Odbył się wtedy także odpust parafialny.

Szymon Banaszczyk, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Świętego Mikołaja Biskupa zwrócił uwagę na to, jak bardzo stabilna praca, odbywająca się w przyjaznej atmosferze, poprawia nasze funkcjonowanie w całym życiu.

Na razie w foodtrucku „Dobre Miejsce” pracuje jedynie kilka osób, jednak – jak informuje gazeta – ma to być tylko wstęp do dalszego rozwoju tego przedsięwzięcia i związanego z tym powstawania kolejnych miejsc pracy dla osób zagrożonych marginalizacją.