Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu nie próżnuje

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu w czasie epidemii nie prowadzi działalności, którą na co dzień się zajmuje. Hale sportowe, orlik, plac zabaw, siłownia są zamknięte. Pracownicy przychodzą do pracy i wykonują zadania remontowe i porządkowe.

– Wykonaliśmy renowację boiska głównego i bocznego. Przeprowadziliśmy wertykulację, dosialiśmy trawę w miejscach ubytków, pomalowane zostały bramki. Prace zostały wykonane przy czynnym udziale przedstawicieli KS Piłkarz i MKS Drwęca

– mówi Krzysztof Ośka, kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Przerwa w treningach i rozgrywkach pozwoli na znaczną poprawę stanu murawy. Orlik doczekał się wymiany piłkochwytu na boisku wielofunkcyjnym oraz naprawy olinowania pozostałych piłkochwytów. Przeprowadzona została konserwacja sztucznej murawy. Wykonywany jest remont jednej z łazienek.

– Przed budynkiem biurowym oraz w okolicach placu zabaw przeprowadziliśmy cięcie formujące krzewy oraz odnowiliśmy ławki i kosze na śmieci. Obecnie malowane jest ogrodzenie główne obiektu. Montujemy szlaban parkingowy, który zabezpieczy wjazd w godzinach nocnych na parking przy Hali Widowiskowo-Sportowej. W najbliższym czasie planujemy wymianę uszkodzonych siedzeń na trybunach, malowanie balustrad oraz części wieży widokowej

– dodaje Ośka.

Odnowione i dostosowane do aktualnych przepisów zostaną miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych przy Hali Widowiskowo-Sportowej. W przyszłym tygodniu pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji uporządkują teren lasu miejskiego od ulicy Miłej do oczyszczalni ścieków.

– Mamy nadzieję, że stopniowe poluzowanie przepisów pozwoli gościć mieszkańców na naszych obiektach

– kończy szef OSiR.

Źródło: golub-cgd.pl

Get involved!

Comments

No comments yet