Opolska Koalicja Obywatelska uważa, że Samorządowa Karta Praw Rodzin to dokument homofobiczny. ZChR i Zjednoczona Prawica wspiera umocnienie rodzin.

Prezes ZChR dr Bogusław Rogalski/NGO

– Naszą skrzynkę e-mailową wprost zalały prośby o składanie w poszczególnych samorządach tzw. Samorządowej Karty Praw Rodzin, tj. dokumentu stworzonego przez kilka konserwatywnych i katolickich organizacji pod kierunkiem Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Złożyliśmy już sporo petycji do władz lokalnych w tej sprawie. W korespondencji  – jaka do nas wpływa – powtarza się prośba, o to aby złożyć ten dokument w województwie opolskim. Jeszcze dzisiaj do marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Opolskiego Rafała Bartka zostanie przesłana petycja w sprawie wprowadzenia Karty w województwie opolskim – powiedział w czerwcu NGO prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, eurodeputowany VI kadencji, dr Bogusław Rogalski.

Złożyli Państwo w ostatnich tygodniach petycje w sprawie wprowadzenia Samorządowej Karty Praw Rodzin do samorządów w województwach śląskim i dolnośląskim. 

Czy planujecie też w województwie opolskim? Tu jest bardzo potrzebna ochrona rodziny. W Opolu działa „Tęczowe Opole” – organizacja ideologii LGBT, która nawet dostała lokal od miasta Opola, w Centrum Dialogu Obywatelskim.

Dzięki Samorządowej Karty Praw Rodzin, raz na zawsze będzie ochrona rodziny przed ideologią LGBT. Całe województwo opolskie powinno ochronione przed ideologią LGBT. Co dzieje się w powicie krapkowickim. Same zepsucie, gwałty, pedofilia. To pokazuje jak potrzebne jest wprowadzenie Samorządowej Karty Praw Rodzin.”

– pisze pan Michał w jednym z e-maili udostępionych nam przez ZChR.

Mam nadzieję, że nie zostanie przyjęta, gdyż jest to dokument mocno homofobiczny, jest to dokument mocno stojący w sprzeczności do charakteru tego regionu. Opolszczyzna jest regionem wielokulturowym, Opolszczyzna zawsze słynęła z tolerancji

– powiedział we wtorek w programie „W cztery oczy” emitowanym przez Radio Opole, wicemarszałek województwa z ramienia Platformy Obywatelskiej, Zbigniew Kubalańca.

W opinii gościa Radia Opole dokument jest w większości przyjmowany w tych samorządach, gdzie rządzi Zjednoczona Prawica, która, jak dodał, próbuje mocno ograniczać prawa osób czy to związanych z mniejszościami seksualnymi, czy innych narodowości. Na Opolszczyźnie, dopóki jest ona rządzona przez koalicję PO, PSL i Mniejszości Niemieckiej, taki dokument nie powinien zostać przyjęty.

Podczas najnowszego wywiadu dla „Gazety Polskiej” prezydent Andrzej Duda nawiązał także do kwestii wpływu rodziców na wychowywanie ich dzieci.

Rodzice mają konstytucyjne prawo do wychowywania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami. I to rodzicom należy się największe zaufanie, a nie jakimkolwiek organizacjom czy instytucjom międzynarodowym. Nikt lepiej nie wychowa swojego dziecka niż rodzice. Polskie rodziny chcą dla swoich dzieci jak najlepiej, a ja wierzę, że potrafią zadbać o ich rozwój.

– ocenił prezydent.

My nie wnosimy żadnych projektów tworzenia stref wolnych od LGBT. To jest nadinterpretacja środowisk neomarksistowskich. My składamy projekt uchwały, zarówno w sejmikach jak i powiatach, i w gminach, którego celem jest umocnienie instytucji rodziny

– powiedział w rozmowie z TVP Opole rzecznik prasowy Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin, Paweł Czyż.

Jakie będzie w tej sprawie stanowisko Prawa i Sprawiedliwości?

Zawsze pozytywne. Rozumiem, że to ułatwienia dla rodzin. Ja jako jeszcze radna Rady Miasta Opola sama taka kartę dużej rodziny wprowadzałam, jedną z pierwszych na terenie Polski i importowałam taką idee, aby rodziny z dużą liczbą dzieci, rodziny zasobne w radość macierzyństwa i tacierzyństwa mogły mieć rożnego rodzaju przywileje. Tym bardziej, że my wszyscy, bo wiadomo, że „prawa strona” jest za tym żeby wspierać duże rodziny, ułatwić im życie i żeby to życie czynić bardziej interesującym, atrakcyjniejszym – to właśnie wejścia do muzeów, do różnych parków rozrywki, których na Opolszczyźnie jest dużo. To jest wspaniała inicjatywa, która absolutnie na pewno radni Prawa i Sprawiedliwości poprą i będą do tego namawiać pozostałych radnych

– powiedziała w czerwcu w rozmowie z Niezależną Gazetą Obywatelską szefowa PiS w województwie opolskim, poseł Violetta Porowska.

źródło: NGOpole

Dodaj komentarz