Operacja „Przebudzenie mocy” olsztyńskiego CBŚP. Ponad tona narkotyków nie trafi na rynek

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie dotarli do informacji, z której wynikało, że na terenie Europy działa zorganizowana grupa przestępcza o międzynarodowym zasięgu. Jej członkowie, w tym Polacy, zajmowali się przemytem i wprowadzaniem do obrotu hurtowych ilości marihuany, haszyszu i kokainy.

W ramach międzynarodowych działań prowadzonych przez olsztyński Zarząd CBŚP , w Hiszpanii zlikwidowano 18 plantacji konopi. Rosło na nich ponad 14,5 tysiąca krzewów, z których można uzyskać około 1,5 tony marihuany o wartości 45 milionów złotych. Policjanci przejęli także 270 kilogramów gotowej marihuany, 25 kilogramów haszyszu i kokainy oraz 7 sztuk broni palnej. Największe uderzenie przeprowadzono w Hiszpanii – mówi rzecznik prasowy CBŚP nadkomisarz Iwona Jurkiewicz

Podczas operacji zatrzymano 63 osoby narodowości polskiej, hiszpańskiej, marokańskiej i litewskiej

Z ustaleń policjantów wynikało, że w skład grupy wchodziły osoby pełniące rolę dostawców narkotyków, magazynierów, odbiorców oraz liderzy zajmujący się organizacją i dystrybucją narkotyków na terenie krajów europejskich.

Źródło: ro.com.pl

Dodaj komentarz