Olsztyńscy kolejarze podsumowali półmetek ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny piątek”.

Zatrzymaj się przed torami – nie ryzykuj! PKP Polskie Linie Kolejowe apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzięki którym można zadbać o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych. To część akcji „Bezpieczny piątek”.

Co roku dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. W 2020 tylko w Warmińsko-Mazurskiem zginęła już jedna osoba, doszło do sześciu zdarzeń na przejazdach. Kierowcy często nie wiedzą jak się zachować, gdy zagrożone jest ich życie – podkreśla zastępca komendanta posterunku Straży Ochrony Kolei w Olsztynie Piotr Tomaszewski:

Kiedy rogatki zostaną opuszczone, a samochód zostaje uwięziony między nimi – wtedy decyzja może być tylko jedna, taranujemy rogatki i ratujemy własne życie. Błędem jest też wysiadanie z samochodu i próba podnoszenia rogatki. Jeśli jest miejsce, trzeba jak najszybciej opuścić przejazd.

W Olsztynie kolejarze podsumowali półmetek ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny piątek”. Ambasadorzy Bezpieczeństwa rozdawali kierowcom ulotki i wyjaśniali, jak zachować bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych.

W czerwcu tego roku w Polsce doszło do 15 wypadków i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych na przejazdach i przejściach kolejowo-drogowych. Cztery osoby zginęły. Od początku roku w kraju na przejazdach życie straciło 28 osób.

https://ro.com.pl/wp-content/uploads/2020/07/20200731_100927.jpg

Get involved!

Comments

No comments yet