Olsztyn otrzyma maseczki dla wszystkich mieszkańców. 240 tys. sztuk

Już jutro, we wtorek 7 kwietnia przedstawiciele obywatelskiej akcji „Maseczki dla Polski” przekażą samorządowi Olsztyna 240 tysięcy maseczek. Przekazanie odbędzie się na placu Solidarności o godzinie 14. Maseczki przyjadą do miasta dwoma tirami.

Taka liczba maseczek pozwoli wyposażyć w nie każdego mieszkańca Olsztyna i okolic – podkreśla dr Łukasz Grabarczyk, przedstawiciel akcji. Warto podkreślić, że nasza maseczka jest wielokrotnego użytku, co zabezpieczy mieszkańców na dłuższy czas – dodaje Ireneusz Iwański, jeden z inicjatorów akcji.

W imieniu organizatorów obywatelskiej akcji, maseczki dla Olsztyna Panu Prezydentowi Miasta Piotrowi Grzymowiczowi przekażą jutro Pan dr Łukasz Grabarczyk i Pan Ireneusz Iwański.

Maseczki dla Polski – to obywatelska akcja wsparcia mieszkańców Polski

Razem możemy powstrzymać tego groźnego wirusa! Działając wspólnie, pamiętając o dyscyplinie i potrzebie izolacji, dbając o higienę dłoni oraz używając środków ochrony osobistej, skutecznie wspieramy służby medyczne w walce o zdrowie nas wszystkich. Dlatego grupa przedsiębiorców i lekarzy rozpoczęła obywatelską akcję produkcji i dystrybucji maseczek.

Dodatkowo musimy wspierać akcję „Zostań w domu”. Nie wychodźmy! My dostarczymy maseczki do samorządów terytorialnych, a one dostarczą je mieszkańcom – mówi jeden z inicjatorów akcji, dr. Łukasz Grabarczyk, na co dzień związany z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Olsztynie.

Maseczki są darmowe i będą dostarczane do samorządów lokalnych, a następnie rozpowszechniane wśród mieszkańców. Inicjatorzy akcji zachęcają do ich noszenia, aby pomóc w opanowaniu pandemii.

Organizatorzy akcji przypominają, że maseczka zmniejsza ryzyko przeniesienia wirusa, jednak nie zabezpieczają przed nim w stu procentach.

Maseczki dla Olsztyna i okolic zostały sfinansowane przez sponsorów.

Źródło: tko.pl

Get involved!

Comments

No comments yet