OKAŻMY SERCE POLAKOM NA KRESACH! – 30% albo L

Warto w przedświątecznym zabieganiu znaleźć chwilę, by pomyśleć o naszych rodakach na Kresach. Wielu z nich żyje bardzo skromnie, czasem w dotkliwym niedostatku. To ważne, by czuli nasze wsparcie, zwłaszcza w szczególnym świątecznym czasie. Dlatego Radio Warszawa, po raz kolejny włącza się w doroczną akcję Fundacji Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom i jest jej patronem medialnym.

Będziemy wspólnie z Państwem zbierać dary rzeczowe dla Polaków z Ukrainy i Białorusi. Zbiórka odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 grudnia, w godzinach od 10 do 17, w sali kurialnej przy ul. Floriańskiej 3 w Warszawie.

To nasza radiowa fala dobroci, warto dać się jej porwać.

Razem z paczkami do naszych rodaków z okolic Grodna, Lidy i Nowogródka pojadą wolontariusze, by odwiedzić ich, okazać im serce i pamięć. Jak relacjonują uczestnicy wizyt w minionych latach, między innymi nasza dziennikarka Katarzyna Wasilewska, spotkania te są niezapomniane i ogromnie wzruszające.

Co można przynieść w ramach zbiórki? Środki czystości (proszki i płyny do prania, do płukania, do mycia, dezynfekujące, pasta do zębów, szampony, żel do mycia, mydła w płynie i kostce, pianka do golenia, golarki, uniwersalne kosmetyki.

Mile widziane będą również podstawowe medykamenty (witaminy, środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe bez recepty woda utleniona, środki opatrunkowe). Idą Święta Bożego Narodzenia, więc naszych rodaków ucieszy żywność potrzebna na świąteczny stół (ze względu na transport powinna być w trwałym opakowaniu). Pamiętajmy, że paczki trafiają zazwyczaj do osób starszych, dlatego też bardzo przydatne będą również materiały do pielęgnacji seniorów (podkłady higieniczne, pieluchomajtki, kremy na odleżyny).

Prosimy, by do darów dołączać kartki świąteczne z ciepłymi słowami.

Dziękujemy Szymonowi Szewczykowi i pozostałym Autorom i Wykonawcom za użyczenie utworu muzycznego „Prowadź mnie mój aniele – kolęda wileńska”, który został wykorzystany w spocie radiowym promującym akcję.

Anna Niebielska

Dodaj komentarz