Ochotnicza Straż Pożarna w Damnicy poszukuje strażaków-wolontariuszy

Ochotnicza Straż Pożarna w Damnicy cierpi na braki kadrowe – czytamy w portalu radiogdansk.pl (https://radiogdansk.pl/slupsk/item/105527-strazacy-potrzebni-od-zaraz-brakuje-przynajmniej-5-osob-ochotnicza-straz-pozarna-w-damnicy-poszukuje-chetnych/105527-strazacy-potrzebni-od-zaraz-brakuje-przynajmniej-5-osob-ochotnicza-straz-pozarna-w-damnicy-poszukuje-chetnych).

Rocznie tamtejsze OSP przeprowadza ok. 80 akcji ratowniczo-gaśniczych, na które wyjeżdżają jednak minimalne obsady. Cytowany przez portal Piotr Zdun, komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Damnicy, mówi, że nie ma zagrożenia dla funkcjonowania jednostki, brakuje jednak przynajmniej pięciu strażaków, aby można było zapewnić pełne obsady oraz umożliwić odpowiednie rotacje w obsadzie wozów bojowych.

OSP w Damnicy zaprasza w swoje szeregi kandydatów zamieszkałych w okolicy. Muszą mieć ukończony 18 rok życia oraz przejść weryfikację swoich możliwości psychofizycznych.

Odpowiedzialna służba w OSP to wolontariat. Wprawdzie strażacy dostają pieniądze za udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, jednak w całości przeznaczają je na działalność swojej jednostki.

Obraz skeeze z Pixabay