Obiady dla Bohaterów podczas epidemii

Stowarzyszenie Odra Niemen Oddział Mazowiecki oraz Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej organizują zbiórkę na obiady dla Bohaterów podczas epidemii, jak możemy przeczytać na stronie zbiórki: https://zrzutka.pl/obiadydlabohaterow:

POTRZEBNA WASZA POMOC DLA BOHATERÓW! Akcja społeczna „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich” od kilku lat prowadzi zbiórki na renowacje grobów powstańczych.

Jednak nadszedł czas, w którym wspólnie możemy wyrazić naszą wdzięczność żyjącym Bohaterom.

Otoczyć opieką.

Podziękować.

Pomóc.

Będziemy dostarczać codziennie obiady żołnierzom Armii Krajowej oraz lekarzom, ratownikom, służbom medycznym. Łącznie blisko 300 posiłków każdego dnia‼

Potrzebujemy zebrać pieniądze, które starczą na zakup produktów. Obiady będą przygotowywane w kilkunastu restauracjach z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Posiłki rozwozić będą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wolontariusze. Posiłki są już dostarczane, jednak bez wsparcia nie uda się tego realizować dalej:

Pamiętajcie, każda złotówka się liczy.

Szczegóły:

W tym momencie obiady dostarczane są:

• w Warszawie do 30 kombatantów oraz szpitali MSWiA oraz Saszerów – przygotowywane przez Bałkański Kocioł oraz Mały Belgrad
  • planujemy dostarczać posiłki również dla służb medycznych na Banacha i Hożej i kolejnych kombatantów (przekonujemy ich rodziny oraz opiekunki do pozostania w domach), które przygotuje restauracja Gruby Josek – klawe miejsce dla ferajny
  • do Szpitala zakaźnego w Ostródzie – potrzeba 100 posiłków dziennie, które przygotują Catering Gusto oraz Pizzeria San Biagio
  • na terenie Warmii i Mazur posiłki do weteranów ARMII KRAJOWEJ dostarcza już 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej w Elblągu (Amore mio restauracja), Lidzbarku (Restauracja pod Jabłonką), Lidzbarku Warmińskim (Hotel Górecki***(były hotel Pod Kłobukiem)), Giżycku (Bar Omega), od przyszłego tygodnia również Olsztyn.
  • Łącznie planujemy dostarczać 300 posiłków każdego dnia. Ponadto zakup wody, leków oraz inne wydatki związane z pomocą naszym Bohaterom.

Kwota zbiórki zakłada wsparcie na 2 tygodnie, jednak zdajemy sobie sprawę, że kwarantanna może potrwać dłużej i potrzeby będą znacznie większe. Dlatego prosimy – WESPRZYJ NAS.

Po przekroczeniu kwoty 50 000 złotych (2 tygodnie), zbiórka będzie trwała dalej. Ważny jest każdy dzień.

Organizatorzy akcji:

• Stowarzyszenie Odra Niemen Oddział Mazowiecki, Krzysztof Krzemiński, tel. 533 282 087
  • Stowarzyszenie Zachowania Pamięci o Armii Krajowej, Zbigniew Kowalewski, tel. 507 286 309
  • #NieZapomnijONas, Patryk Markuszewski, tel. 500 098 615

Zapraszamy: https://zrzutka.pl/obiadydlabohaterow