Nowy wóz strażacki otrzymała OSP w Szalejowie Dolnym

Symboliczne wcielenie nowego wozu do służby miało miejsce w minioną sobotę 21 listopada w Szalejowie Dolnym.

Z tej okazji nawet niebo zapłonęło. Kto był, ten widział. Nie zabrakło gratulacji, które na ręce druhów złożył m.in. wójt Zbigniew Tur oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku brygadier Rafał Chorzewski.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4×4 kosztował 805 900 zł. Teraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Szalejowie Dolnym będzie mogła szybciej, łatwiej i bezpiecznie ratować mienie, a przede wszystkim zdrowie i życie mieszkańców gminy Kłodzko i całego powiatu.

Na powyższą kwotę składa się dofinansowanie z Funduszu Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego 275.000 zł, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 285.000 zł, z budżetu Gminy Kłodzko 240.000 zł oraz wkład własny jednostki 5.900 zł. Dzięki wsparciu z funduszu sołeckiego udało się jeszcze doposażyć nowy samochód za kwotę 15 500 zł.

Oprac. Es.

Źródło i foto: UG Kłodzko