Nagroda Baszty Maślankowej dla wolontariuszy działających na rzecz rozwoju lokalnej społeczności w Malborku

Nagroda Baszty Maślankowej przyznawana jest wolontariuszom działającym na rzecz rozwoju lokalnej społeczności – czytamy w portalu malbork.naszemiasto.pl (https://malbork.naszemiasto.pl/malbork-nagroda-baszty-maslankowej-przyznana-po-raz/ar/c15-7477409). Finał jubileuszowego, dziesiątego konkursu został rozstrzygnięty 19 grudnia w Ośrodku Konferencyjnym „Karwan” należącym do Muzeum Zamkowego w Malborku.

Jak czytamy w portalu: „Pierwsze edycje organizowało stowarzyszenie Malborskie Centrum Kwadrat, które zostało już wyrejestrowane, a organizację konkursu przejęło Malborskie Stowarzyszenie OŚ. W tym roku jego partnerem-współorganizatorem konkursu zostało Muzeum Zamkowe w Malborku.

W kategorii „Projekt Roku” dwie równorzędne Baszty otrzymały hufiec ZHP w Malborku oraz Malborskie Stowarzyszenie OŚ. W kategorii „Wolontariusz Roku” także wręczono dwie nagrody: Józefowi Madei z Kończewic, „najbardziej znanemu powroźnikowi w powiecie” oraz Wojciechowi Mieszkuńcowi z Malborka angażującemu się w pomoc dla ngo przy organizacji imprez. Laureat nagrody w kategorii „Mecenat Roku” oferowane mu wyróżnienie przyjął, zapragnął jednak pozostać anonimowy.

Więcej informacji o wyróżnionych oraz pełną ich listę znajdą Państwo pod umieszczonym wyżej linkiem.

Nagroda Baszty Maślankowej to projekt dofinansowany z budżetów gminy miejskiej Malbork i powiatu malborskiego

Obraz Anemone123 z Pixabay