Morąg i Szczytno kolejnymi członkami sieci Cittaslow

Do grona miast pracujących nad jakością życia mieszkańców dołączyły dwie kolejne miejscowości z województwa warmińsko-mazurskiego –  Morąg i Szczytno.

Oba samorządy pomyślnie przeszły procedurę certyfikacyjną i uzyskały wymaganą statutem  ilość punktów.

W swoim zgłoszeniu udokumentowały, że podejmują działania służące ochronie środowiska, dbają o jakość życia w mieście i planują niezbędne w tym zakresie inwestycje.

Jednocześnie promują lokalne wyroby, rzemiosło, wyróżniają się gościnnością i wprowadzają rozwiązania przyjazne mieszkańcom i turystom.

Ideą ruchu jest ciągła, ustawiczna praca na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców. Zrzeszenie w Cittaslow oznacza także szczególne pielęgnowanie regionalnej kuchni i wytwórczości, umiejętne łączenie innowacyjności z tradycją, planowanie inwestycji przyjaznych środowisku, likwidowanie barier architektonicznych, projektowanie działań dla mieszkańców zagrożonych wykluczeniem itp.

Do światowej sieci Cittaslow należą obecnie 34 polskie miasta, z których 25 leży na Warmii i Mazurach. Polska Krajowa Sieć wspierana jest przez dwóch „członków wspierających” – Województwo Warmińsko-Mazurskie oraz Powiat Olsztyński. Funkcję jedynego, jak do tej pory, „Przyjaciela Cittaslow” pełni Grupa Meblowa Szynaka.   

W kolejce do przystąpienia do sieci Cittaslow oczekuje Węgorzewo.

Szczytno

Oprac. Es.

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz