Międzypokoleniowa placówka dla seniorów i najmłodszych gorzowian w ramach projektu „Most od juniora do seniora”

Kanadyjski projekt integracji pokoleniowej rusza w lubuskim. 
„W Kanadzie wpadli na genialny pomysł, aby połączyć domy opieki dla ludzi starszych z domami dziecka… Wynik przekroczył wszelkie oczekiwania! Starsi ludzie odnaleźli kochające wnuki, ponieważ po raz pierwszy sieroty odczuwają rodzicielską miłość i troskę” – wpis z Facebooka. Pomimo, że to nie były domy dziecka tylko przedszkola, wpis był na tyle inspirujący, że w kilku miastach Polski znaleźli się społecznicy, którzy postanowili przenieść pomysł na rodzimy grunt. 


Gorzów też zamierza wykorzystać wiedzę, energię i potencjał lokalnych seniorów. Urząd marszałkowski dofinansuje powstanie międzypokoleniowej placówki dla seniorów i najmłodszych gorzowian w ramach projektu Most od juniora do seniora – klub integracji międzypokoleniowej. Projekt obejmuje współpracę czterech tworzonych właśnie placówek; Klubu Wsparcia Dziecka, Klubu Wsparcia Seniora, Poradni Specjalistycznej i Klubu Integracji Międzypokoleniowej. 


Wspólne zabawy, gry, posiłki, rozmowy, czytanie, czy nawet  korzystanie z komputera, to szansa dla ludzi starszych na odnalezienie sensu życia i poczucia własnej wartości, a dla maluchów zapewnienie bezpieczeństwa, bliskości, emocjonalnego ciepła i kontaktu z wielobarwnymi osobami, które są skarbnicą wiedzy, historii i tradycji. 


„Bardzo dobry pomysł i wart rozpowszechnienia !! Bardzo chętnie wraz moją żonką uczestniczylibyśmy w takim przedsięwzięciu” –  pisze gorzowianin, czytelnik Gazety Lubuskiej.

Na podstawie gazetalubuska.pl
Obraz dassel z pixabay.com

Dodaj komentarz