Metody „na wnuczka lub innego członka rodziny, pracownika poczty, banku, ZUS, Prokuratury, ABW i CBA” ciągle skuteczne. Seniorzy wciąż na celowniku oszustów

W ubiegłym roku wejherowscy policjanci dziesięć razy interweniowali, wyruszając na pomoc osobom w podeszłym wieku nagabywanym przez oszustów – czytamy w portalu redanaszemiasto.pl (https://reda.naszemiasto.pl/w-2019-roku-wejherowscy-policjanci-przyjeli-10-zgloszen/ar/c1-7528811). Osławiony numer „na wnuczka” czy „na córkę” jest wciąż chętnie stosowany przez oszustów i wciąż trafiają oni na starsze osoby gotowe wypłacić z konta kilkadziesiąt tysięcy złotych, by ratować członka najbliższej rodziny, który znalazł się w tarapatach. Na szczęście pracownicy banków coraz częściej zachowują czujność i kiedy widzą zdezorientowaną osobę w podeszłym wieku, która próbuje wypłacić z konta dużą sumę pieniędzy sama do końca nie wiedząc w jakim celu, natychmiast wzywają policję. Kilku oszustów udało się dzięki temu ująć.

Policja radzi, by po otrzymaniu telefonu od „zrozpaczonej córki” albo obcej osoby twierdzącej, że dzwoni w imieniu znajdującego się w tarapatach członka najbliższej rodziny, zachować spokój i najpierw sprawdzić te informacje przed podjęciem jakichkolwiek działań ratunkowych.

Obraz Pixaby