„Ludzie są zdeterminowani, chcą wyartykułować swoje niezadowolenie”. Pracownicy szczecińskiego MOPR rozpoczęli protest

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie rozpoczęli akcję protestacyjną na tle płacowym. Na razie działania nie mają wpływu na pracę ośrodka. Swoje niezadowolenie z sytuacji finansowej wyrażają poprzez oflagowanie budynku i specjalnie przygotowane koszulki z napisem „protest”.        

„Ludzie są zdeterminowani, chcą wyartykułować swoje niezadowolenie. Porozumienie zawarte z miastem w 2018 roku gwarantowało 150 złotych podwyżki, którą otrzymaliśmy, ale mówiło się też o dalszych negocjacjach, a ich nie było. Tego się domagamy. Chcemy podwyżek w kwocie 650 zł brutto. Takie pismo złożyliśmy do prezydenta miasta. Rozumiemy, że sytuacja teraz jest nadzwyczajna, ale dla nas nigdy nie ma dobrego czasu. O nas się pamięta tylko w dzień pracownika socjalnego, składając życzenia” – powiedziała przewodnicząca Komisji Zakładowej MOZ NSZZ Solidarność przy MOPR, Alicja Pawluczuk.       

W proteście nie biorą udziału wszyscy pracownicy MOPR. Jaką dalej przybierze formę akcja protestacyjna związkowcy zadecydują w ciągu kilku najbliższych dni.       

Co na to internauci?       
„Bardzo dobrze. Skoro prezydent wymaga aby pracownicy MOPR narażało swoje zdrowie i życie pomagając osobom starszym, to jeśli nie da im podwyżek nich prezydent i jego zastępcy z całą zgrają innych „ niezbędnych” pomagają sami za darmo. Wtedy zrozumieją”.        „To ciężka praca te panie chodzą na wywiady deszcz, śnieg , upał . Do domów często brudnych i śmierdzących za grosze zenada”.       

„ 1000% poparcia. Walić jak w bęben !! Podziw dla tych ludzi chodzących po obszczanych bramach, każdy wykształcenie wyższe, płaca 1800zł-na rękę, po to BY WYPRACOWANE PRZEZ PRACUJĄCYCH PIENIĄDZE według ustawy PIS rozdać na tipsy, tatuaże i małpki wódki , A DZIECI DALEJ ZASMARKANE siedzą w kącie… „. 

      
„Czy wam juz kompletnie odbilo? Sytuacja jest nie tyle nadzwyczajna, ale dramatyczna. Myslicie, ze w tej chwili nalezy walczy o pieniadze dla siebie? Opanuj cie sie”.        


„To jest właśnie najlepszy moment”.        

Na podstawie 24kurier.pl
https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/akcja-protestacyjna-w-szczecinskim-mopr/

Oprac. BC, red. GC
Obraz truthseeker08 z Pixabay

Get involved!

Comments

No comments yet