Krucjata modlitewna ,,40 dni dla Życia”

W czasach kiedy spór o aborcję przybiera w Polsce coraz bardziej na sile i pojawił się projekt zalegalizowania darmowej aborcji na życzenie do 12 tygodnia życia, jeszcze większe znaczenie niż dotąd mają działania organizacji pro-life, które prowadzą niestrudzenie od lat kampanie informacyjno-edukacyjne oraz inicjatywy dla życia organizowane z porywu serca.                  

Jak donosi portal gazetalubuska.pl w okresie Wielkiego Postu, przez 40 dni, od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej będzie trwała krucjata modlitewna Rycerzy Niepokalanej, działających przy zielonogórskiej konkatedrze św. Jadwigi Śląskiej, a jej celem jest ,,modlitwa o nawrócenie zwolenników aborcji oraz ratowanie dzieci nienarodzonych i ich matek”.            

Akcja ma charakter całodobowego ciągu modlitewnego. Jej organizatorzy zachęcają więc do zapisywania się telefonicznie lub mailowo na wybrane przez siebie wolne jeszcze godziny całego okresu Wielkiego Postu. W ten sposób we dnie jak i w nocy modlący będą przekazywać sobie modlitewną pałeczkę, aby stworzyć trwającą nieprzerwanie przez 40 dni, 24 godziny na dobę modlitwę w intencji obrony życia.              

Chętni sami wybierają modlitwę, którą chcą ofiarować w tej tak ważnej intencji, jedyne czego należy przestrzegać to czasu jej trwania. Aby stworzyć ciąg modlitewny musi ona trwać całą godzinę. Czytanie Biblii, odmawianie tajemnic różańca, adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Miłosierdzia Bożego czy jakakolwiek inna wybrana modlitwa zmówiona dla idei obrony życia poczętego będzie działać równie skutecznie.     

Opracowanie BC 
Źródło:  

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz