Kontrowersyjne wystąpienie pełnomocniczki marszałka Geblewicza do spraw równości

Bogna Czałczyńska, pełnomocniczka marszałka ds. kobiet i równego traktowania usprawiedliwia chuligańskie wybryki środowisk LGBT w Szczecinie. Działacze Solidarnej Polski zapowiedzieli złożenie wniosku do marszałka o odwołanie jej ze stanowiska.                     

Po ostatnim ataku środowisk LGBT na Kościół Katolicki w Szczecinie, wielkie oburzenie wywołała, jak donosi portal szczecin.tvp.pl, reakcja Bogny Czałczyńskiej, która publicznie opowiedziała się jak gdyby za przyzwoleniem na coraz bardziej nasilające się ataki wymierzone w katolicyzm, porównując akcje wypisywania symboli LGBT i haseł antykatolickich na murach kościołów m. in. do działań Polski walczącej z niemieckim okupantem oraz opozycjonistów w czasach reżimu komunistycznego.            

Szczeciński radny PiS Dariusz Matecki uważa za wielkie nadużycie przyrównywanie pospolitych aktów wandalizmu do heroizmu Polaków walczących o wolny kraj:           

 ,,To jest obraza dla powstańców, to jest obraza dla żołnierzy podziemia niepodległościowego i dla żołnierzy, którzy ginęli walcząc o wolną Polskę”.         

Politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab. Piotr Chrobak zwraca uwagę na to, że usprawiedliwianie sprawców szczególnie przez osoby pełniące funkcje społeczne może mieć fatalne skutki i to już w najbliższej przyszłości. Udzielanie w ten sposób poparcia będzie zachętą do nasilenia działań, których wymiar może łatwo wymknąć się spod kontroli, a wtedy ,,krew na rękach” będą mieli ci, którzy otwarcie nie krytykują tych eskalujących coraz bardziej czynów.                    

Co ciekawe, to już nie pierwszy raz kiedy pełnomocniczka marszałka województwa zachodniopomorskiego do spraw równości, Bogna Czałczyńska pozwala sobie na szokujące ataki na Kościół Katolicki. Wystarczy przypomnieć głośną swego czasu sprawę komentarza w mediach społecznościowych jawnie szydzącego z niezwykle ważnej dla polskich katolików sprawy relikwii św. Jana Pawła II, kiedy to publicznie zapytała ,,skoro jest tyle relikwii Jana Pawła II co dokładnie pochowano w grobie?”.            

Jeszcze dalej poszła szczecińska radna z PO Dominika Jackowski, która bez żadnych zahamowań nazwała po ostatnich nasilających się atakach na Kościół w Szczecinie takie działania … obowiązkiem:               
„Tam, gdzie nie równość jest prawem, opór jest obowiązkiem”.            

Ciekawe do czego posuną się teraz pochwalone i podburzone do działania przez lokalnych oficjeli środowiska LGBT!             

Opracowanie BC 


Źródło:      

Get involved!

Comments

No comments yet