Konsultacje społeczne do poprawki. „Serce Zielonej” bije dla mieszkańców

Zielonogórzanie postanowili upomnieć się o swoje prawa przy podejmowaniu decyzji o nich i dla nich, przez władze miasta. Ich zdaniem funkcjonujący system konsultacji społecznych aby w pełni spełniać swoje zadania musi ulec zmianie. Stowarzyszenie „Serce Zielonej” w imieniu mieszkańców miasta złożyło w ratuszu projekt uchwały dotyczącej konsultacji społecznych na nowych zasadach. Społecznicy skorzystali z przysługującej mieszkańcom inicjatywy uchwałodawczej w sprawach popieranych przynajmniej przez 300 osób. Członkowie stowarzyszenia na dokumencie zebrali ponad 700 podpisów poparcia Zielonogórzan. Szczegółowe zasady projektu dotyczą poprawy dostępności udziału w badaniu opinii lokalnej społeczności poprzez zmianę czasu konsultacji w ciągu dnia z godzin przedpołudniowych na godziny wolne od pracy oraz wprowadzenie  ogólnodostępnego multimedialnego sposobu ich przeprowadzania. Proponowane zmiany dotyczą też wprowadzenia możliwości wnioskowania o konsultacje nie tylko przez władze miasta, tak jak jest obecnie, ale również przez mieszkańców pod warunkiem, że zbiorą pisemne poparcie stu innych osób. Stowarzyszenie zamierza też powalczyć o  wprowadzenie listownych zapytań do magistratu, drogą pocztową lub internetową, z odpowiedziami urzędników. Członkowie stowarzyszenia wyrazili chęć pomocy proceduralnej wszystkim zainteresowanym przeprowadzeniem konsultacji w istotnych dla nich sprawach.

Więcej na TVP3 GORZÓW WLKP.https://gorzow.tvp.pl/46394363/mieszkancy-konsultuja-konsultacje-spoleczne-chca-zmian
Na podstawie gorzow.tvp.plgazetalubuska.pl

Obraz jarmoluk z pixabay.com

1 komentarz do wpisu “Konsultacje społeczne do poprawki. „Serce Zielonej” bije dla mieszkańców”