Konkurs na najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową 2019 roku „Przechodzący przez rzekę” rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został konkurs na najlepszą bydgoską inicjatywę pozarządową 2019 roku „Przechodzący przez rzekę”. Organizatorem konkursu jest Prezydent Miasta Bydgoszczy i Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy.

Laureatem nagrody głównej została Bydgoska Legenda Miesiąca – autorski cykl spotkań

Oprócz nagrody głównej kapituła konkursowa przyznała wyróżnienia i podziękowania.

Wyróżnienia otrzymały:

• Darmowa Wypożyczalnia Rowerów Wodnych- realizator/zgłoszona przez Klub Sportów Wodnych Bydgoszcz Brdyujście;
  • pierwsza społeczna łąka kwietna w Bydgoszczy – realizator/zgłoszona przez Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy;
  • Showdown Nie Tylko Dla Mistrzów 2019 – Polska Liga Showdown- realizator/zgłoszona przez Pomorsko-Kujawski Klub Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka”;
  • Przebudzenie- realizator/zgłoszona przez Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej ZHP; UKRAIŃSKA BYDGOSZCZ – dwujęzyczny polsko-ukraiński portal miejski-realizator SLAVOS- Słowiańska Pracownia Kultury i Dialogu, zgłoszona przez Rafał Marcinkowski;
  • OMYCZKOWO- realizator/zgłoszona przez STOWARZYSZENIE ARBUZ – ADOPCJE ZWIERZĄT;
  • l Festiwal Ukraiński „Barwy Muzyki”- realizator Stowarzyszenie Pracy Społecznej, zgłoszona przez Stefana Pastuszewskiego;
  • Waleczne dzieciaki bieg z przeszkodami dla dzieci-realizator Stowarzyszenie Waleczne Serca, zgłoszona przez Tomasz Olechnowicz.

W kategorii na najlepszą inicjatywę partnerską 2019 roku wyróżnione zostały Charmsy Biznesu- realizatorem jest Fundacja M4Bizz zgłoszona przez Justynę Tessa.

Kapituła konkursowa postanowiła przyznać następujące wyróżnienia:

1. Inicjatywie Festiwal Panien Wodnych- realizator/zgłoszona przez Fundacja Nasza tradycja – nasza przyszłość.
  2. Inicjatywie Bydgoski Konwent Multifandomowy „Bykon”- realizator Bydgoskie Stowarzyszenie Popkultuy „Artemis”, zgłoszona przez Bydgoski Konwent Multifandomowy „Bykon”.
  3. Inicjatywie: WODOGRAJ – dwujęzyczne polsko-ukraińskie widowisko muzyczne- realizator Slavos-Słowiańska Pracownia Kultury i Dialogu, zgłoszona przez Rafał Marcinkowski.

Tegoroczna edycja jest trzecią osłoną konkursu. Jego inicjatorem jest Rada Działalności Pożytku Publicznego Miasta Bydgoszczy IV kadencji, która zgodnie z regulaminem konkursu stanowi kapitułę konkursu.

Laureatami konkursu w poprzednich latach byli:

W 2017 roku laureatem Nagrody na najlepszą inicjatywę pozarządową zdobyło Fordońskie Święto Niepodległości – Aktywny Senior, wydarzenie które zrealizowała Fundacja Dum Spiro Spero.

Wyróżnienia w tej kategorii przyznano za następujące inicjatywy: Święto Starego Fordonu Bydgoszcz 2017 (Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu), 15 Bydgoszcz Jazz Festiwal- Międzynarodowy Festiwal Jazzowy (Stowarzyszenie Artystyczne Eljazz).

Nagrodę główną w kategorii za najlepszą inicjatywę partnerską 2017 zdobyła inicjatywa utworzenia mieszkań wspieranych, którą realizuje Fundacja Inkubator Społeczny.

Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do organizacji za inicjatywy: Dla Wszystkich ProOmnis Seniorów (Fundacja Dla Ciebie), Wielki Wyścig Butelkowy (Sławomir Piotrowski Grupa Nieformalna Sławek &Przyjaciele)

Nagrodę główną w kategorii za najlepszą inicjatywę 2018 roku, otrzymało Stowarzyszenie Kajakowe BINDUGA za organizację Międzynarodowego Dnia Kajakarza Kayakmania 2018.

Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do organizacji za inicjatywy: Onko-Mikołaje (Stowarzyszenie Łatwo Pomagać), Dom Legend w Bydgoszczy i Bydgoskie Debiuty (Fundacja Nasza Tradycja nasza przyszłość) oraz Bydgoszcz dla dzieci (Magdalena Krzych).

Nagrodę główną w kategorii na najlepszą inicjatywę partnerską 2018 roku otrzymało Stowarzyszenie „Dzięki Wam” za pomoc potrzebującym.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały inicjatywy: Wielki Wyścig Butelkowy (Sławomir Piotrowski Grupa Nieformalna Sławek &Przyjaciele) oraz Bydgoskie Stare Miasto uwolnione od samochodów Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy.