Jeszcze rok mordęgi – tramwaj linii 45 wróci do Zgierza, a 43 do Kanzas

Miasto Zgierz w październiku poinformowało o dotacji unijnej na remont torowiska od Kuraka do Helenówka. 

Wszystko zaczęło się pod koniec 2017 roku. Wówczas MPK – Łódź zleciło przeprowadzenie ekspertyzy stanu torowiska i sieci trakcyjnej. Pomiary wykonywano w ponad tysiącu miejscach na trasie linii 46, która kursowała z pętli Stoki, przez Zgierz do Ozorkowa. Wynik był niezadowalający. Okazało się bowiem, że aż w 80 proc. torowisko i trakcja nie nadaje się do użytku.

– Ta linia jest w stanie, która zagraża bezpieczeństwu podróżujących – mówił w styczniu ubiegłego roku ówczesny wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Jak tłumaczył decyzja nie mogła być inna. Podjęto decyzję o zawieszeniu linii tramwajowych oznaczonych numerami 45 i 46.

Po 96 latach istnienia, najdłuższa w Polsce linia tramwajowa łącząca trzy miasta: Łódź – Zgierz – Ozorków została zawieszona. Tramwaj ostatni raz przejechał swoją trasą 4 lutego 2018 roku

Tramwaj linii 45 wróci na plac Kilińskiego z całą pewnością – zapowiada Bohdan Bączak. – Kolejnym wyzwaniem dla nas będzie przywrócenie linii 46, przynajmniej na odcinku do granic miasta – dodaje wiceprezydent Zgierza.

Linia 43 mówi burmistrz Robert Jakubowski

Projekt przewiduje przebudowę torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej, zainstalowane zostaną nowe zwrotnice na mijankach „Gdańska” i „Srebrna”, zmodernizowany będzie też system sterowania ruchem odcinków jednotorowych. Na przystankach staną wiaty z ławkami, a w przypadku ich lokalizacji w pasie jezdni zastosowane będą wygrodzenia chroniące pasażerów przed ochlapywaniem, zostaną wyposażone w system Informacji pasażerskiej i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Konferencja prasowa ws. dofinansowania na komunikację tramwajową

Dzięki zwiększeniu dofinansowania na modernizację torowiska tramwajowego do naszego miasta, powrót tramwaju na linię konstantynowską staje się realny – przed nami ogłoszenie przetargu 🚋Łódzkie.pl

Publiée par Konstantynów Łódzki sur Mardi 14 janvier 2020

EB

Dodaj komentarz