,,Gdańsk przeciwko tęczowej agresji” – demonstracja Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego w Gdańsku

Takiej kumulacji demonstracji jednego dnia jeszcze w Gdańsku nie było. W sobotę w centrum miasta odbyło się, o tej samej porze aż … 7 różnych manifestacji. Budzący wielkie emocje wiec Młodzieży Wszechpolskiej i 6 kontrmanifestacji solidaryzujących się ze społecznością LGBT.             

Pomimo protestów wielu środowisk przeciwko planowanemu wiecowi wszechpolaków i narodowców, władze Gdańska z przyczyn formalnych wyraziły zgodę na demonstrację pod Dworem Artusa. Zastosowano jednak nadzwyczajne środki ostrożności.           

Oprócz obserwatorów z urzędu miasta, całe zastępy gotowych do interwencji policjantów, których jak donosi portal dziennikbaltycki.pl w miejscu manifestacji Młodzieży Wszechpolskiej i Ruchu Narodowego było prawie tylu co uczestników wiecu.           

Organizacje apelujące do władz Gdańska o zakazanie demonstracji m.in Tolerado i KOD zareagowały błyskawicznie i zgłosiły własne kontrmanifestacje w urzędzie miasta.            

Zaczęło się całkiem niewinnie od skandowania haseł: ,,Bóg, honor i ojczyzna”, ,,Wolność słowa dla patriotów”, ,,Gdańsk mówi nie LGBT”, ,,Precz z tęczową cenzurą”, czy ,,Wielka Polska katolicka”.               

I co ciekawe wszechpolacy pomimo pojawiania się co jakiś czas wśród manifestujących przeciwko tęczowej agresji, prowokatorów z symbolami LGBT, bardzo pilnowali, aby nie doszło do starć i zamieszek. Kiedy pojawiają się przedstawicielki organizacji Trójmiejskie Dziewuchy dochodzi jednak do konfrontacji.                    

Na widok Trójmiejskich Dziewuch z kontrowersyjnym stylizowanym na monstrancję transparentem z tęczową waginą jeden z uczestników wiecu nie wytrzymał i próbował go wyrwać. Wywiązała się szarpanina. Musiała interweniować policja. Jak donosi portal trojmiasto.pl mężczyzna, który brał udział w incydencie został wylegitymowany i odpowie przed sądem za zakłócenie porządku publicznego.            

Jak czytamy w portalu dziennikbaltycki.pl w wiecu Młodzieży Wszechpolskiej wzięli też udział politycy protestujący przeciw agresji środowisk LGBT oraz popierający wartości katolickie i rodzinne: poseł Konfederacji Michał Urbaniak i były senator Waldemar Bonkowski. Ten ostatni na znak swoich przekonań trzymał transparent z napisem: ,,Gender wyższa forma komunizmu i faszyzmu. Stop syfilizacji Polski”.  

Więcej na stronach:         https://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/Trwaja-manifestacje-w-centrum-Gdanska-n148593.html

https://dziennikbaltycki.pl/demonstracja-mlodziezy-wszechpolskiej-i-kontrmanifestacje-12092020-gdansk-mowi-nie-lgbt-kontra-ten-jest-zepsuty-kto-sieje/ar/c1-15175740

Opracowanie BC 
Na podstawie dziennikbaltycki.pl,  trojmiasto.pl

Obraz Hebi B. z Pixabay / Obraz OpenClipart-Vectors z Pixabay

Dodaj komentarz