Żywe lekcje historii w Koszalinie

W czasach kiedy słowa Honor, Patriotyzm, Ojczyzna dla młodzieży straciły na wadze, a większość z młodych ludzi czuje się w pierwszej kolejności Europejczykami a nie Polakami, niezwykle ważny jest regionalny projekt współpracy Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty z Archiwum Państwowym, dotyczący popularyzacji historii Polski. 


Żywe lekcje historii są organizowane przez Archiwum Państwowe w Szczecinie, z dobrym efektem już od dwóch lat. Tym razem kolej na Koszalin. W wyjątkowy dzień nowego święta państwowego, w Dzień Nauki Polskiej, Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Archiwum Państwowe w Koszalinie oficjalnie przypieczętowały umowę o współpracy, faktycznie trwającą już od wielu miesięcy. 


W ciągu ostatniego roku młodzież ze szkół regionu już miała  łatwy dostęp do zbiorów Archiwum Państwowego w Koszalinie  oraz została zaproszona na kilka ważnych wystaw, np. „Kobiety pierwszej Solidarności” czy archiwów rodzinnych mieszkańców Pomorza Środkowego. Teraz po podpisaniu umowy współpraca znacznie się rozszerzy. 


Na podstawie szczecin.tvp.pl
Obraz z pixabay.com

Dodaj komentarz