Uczniowie pomagają zmienić swoją szkołę

Szkoła Podstawowa nr 16 w Gdyni zostanie przebudowana oraz przeorganizowana przestrzennie zgodnie z sugestiami swoich uczniów. Jak informuje portal m.trojmiasto.pl (https://m.trojmiasto.pl/nauka/Rozbuduja-SP-16-w-Gdyni-wykorzystujac-pomysly-uczniow-n142403.html) pod koniec zeszłego roku uczniowie wypełnili specjalne ankiety, w których wypowiadali się na temat swoich pomysłów na kształtowanie środowiska szkolnego. Oczywiście potem opracowała te pomysły profesjonalna firma architektoniczna.

Cytowana przez portal uczennica szkoły, Ewa Furmańska, mówi, że: „Najlepsze było to, że to nam, uczniom, dano szansę do zaprojektowania owego miejsca i uczestniczenia w kształtowaniu środowiska szkolnego. Być w roli architekta krajobrazu to wspaniała przygoda”.

Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, wyraził swoje zadowolenie z powodu przystosowania budynku oraz terenu placówki do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Między innymi szkoła zyska windę, podjazdy oraz toalety przystosowane do potrzeb takich osób.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na ponad 9 mln zł i zostanie ona przeprowadzona do końca 2021 roku w formule „zaprojektuj i wybuduj” przez firmę wyłonioną w przetargu.

W przebudowanej SP 16 swoje siedziby znajdą także: biblioteka, centrum sąsiedzkie Przystań Chabrowa 43 oraz Rada Dzielnicy.

Obraz Javier Robles z Pixabay

Dodaj komentarz