Oświadczenie rzecznika KEP w sprawie abpa Lengi – do sprawy odniósł się wydawca książek hierarchy

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski wydał oświadczenie odcinając się od wypowiedzi medialnych arcybiskupa Lengi. Do sprawy odniósł się wydawca książek emerytowanego hierarchy – dr Stanisław Krajski.

 22 stycznia rzecznik Konferencji Episkopatu Polski Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik w komunikacie stwierdził, że „w związku z dyskusją nt. wypowiedzi abp. Jana Pawła Lengi, przypominam, że abp Lenga nigdy nie był i nie jest członkiem Konferencji Episkopatu Polski”. Dodał, że „wypowiedzi abp. Lengi nie można więc w żaden sposób utożsamiać z Konferencją Episkopatu Polski. Nie można ich też traktować jako stanowiska polskich biskupów”.

Rzecznik KEP napisał także, że „należy wyrazić ubolewanie, że abp Lenga występuje w środkach społecznego przekazu i wprowadza wiernych w błąd”. Stwierdził także, że „abp Lenga nie reprezentuje Kościoła katolickiego w Polsce”.

Wypowiedzi medialne arcybiskupa Lengi krytyczne wobec Franciszka i hierarchów reprezentujących postępowy nurt w Kościele wywołały burzliwe dyskusje. Z kolei do komunikatu rzecznika KEP

odniósł się wydawca książek arcybiskupa Lengi, dr Stanisław Krajski. Stwierdził on, że arcybiskup Lenga nie wprowadza świadomie ludzi w błąd jakoby reprezentował Episkopat czy biskupów polskich. „Ksiądz Arcybiskup nigdy czegoś takiego, w żaden sposób nie twierdził ani nie sugerował. Wręcz przeciwnie podkreślał kilkakrotnie, że wypowiada się wyłącznie w swoim imieniu jako arcybiskup emerytowany, który pełnił posługę w Kazachstanie” –stwierdził Stanisław Krajski.

Źródło: episkopat.pl / Stanisław Krajski

Dodaj komentarz