Od środy czynny będzie krakowski Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Fot. facebook.com/ogroddoswiadczenkrakow

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, oddział Muzeum Inżynierii Miejskiej, otwiera się na letni sezon po raz 13. Ogród ma stwarzać możliwość nauki poprzez zabawę.

Od środy czynny będzie krakowski Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, a w nim tor saneczkowy i 70 urządzeń interaktywnych pozwalających poznać zjawiska naukowe. Od sierpnia zaś zwiedzający będą mogli skorzystać z oferty planetarium.

Wśród 70 urządzeń na terenie parku będą takie, które przybliżą zjawiska fizyczne z zakresu optyki, hydrostatyki, mechaniki, akustyki, magnetyzmu, a także „Geo-gródek” stworzony z 17 rodzajów skał obecnych w architekturze Krakowa.

Ogród Doświadczeń na swojej stronie internetowej podkreślił, że nowością sezonu będzie syntetyczny tor saneczkowy, powstały w ramach realizowanego projektu „Zimowy Ogród Doświadczeń”. Obok toru pojawi się również zestaw do curlingu. Na najmłodszych gości czeka ogromna piaskownica, w której – jak zachęca Ogród – będzie można eksperymentować oraz tworzyć rzeźby piaskowe.

Część nowych przestrzeni, w ramach „Zimowego Ogrodu Doświadczeń” wciąż powstaje, jednak – jak zakomunikował Ogród – nie utrudni to zwiedzania. Od sierpnia zwiedzający będą mogli skorzystać z oferty planetarium.

Źródło:

Dodaj komentarz