Nowe BEZPŁATNE przedszkole i szkoła katolicka we Wrocławiu

We Wrocławiu od 1 września br. rozpocznie działalność edukacyjną Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Paulińskiej 14 (osiedle Nadodrze).

Projekt tej katolickiej placówki edukacyjnej powstał z inicjatywy archidiecezji wrocławskiej, która dla jego prowadzenia powołała Fundację „Bonum Educationis”. Wychowanie w przedszkolu i szkole będzie oparte na chrześcijańskiej koncepcji człowieka i systemie wartości głoszonym przez Kościół. Nauka w tej szkole będzie gwarancją dobrego wykształcenia i wychowania młodego pokolenia.

Od 1 września br. do placówki uczęszczać będą mogły dzieci przedszkolne w wieku 2,5 – 5 lat, uczniowie klasy „0″ oraz uczniowie I klasy. Katolicki Zespół Szkolno-Przedszkolny będzie placówką publiczną, w której nauka będzie bezpłatna ! Trwa rekrutację do przedszkola i do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Archdiecezja wrocławska się z prośbą o dotarcie z informacją tej placówce do wspólnot religijnych działających na terenie Wrocławia oraz o wykorzystanie na portalach internetowych załączonej informacji graficznej. Więcej informacji można o szkole i przedszkolu otrzymać pod adresem: https://www.bonum.edu.pl/

Źródło: Archdiecezja Wrocławska

Foto: Bonum Educationis

Dodaj komentarz