Indeksy Marzeń czekają na niepełnosprawnych maturzystów

Od 2011 r. stypendium Indeks Marzeń otrzymało 156 osób, łączna wartość pomocy to 1 mln 267 tys. zł. Fot. arch. PAP/Jacek Turczyk

Niepełnosprawni maturzyści i studenci mogą nadsyłać zgłoszenia do dziewiątej edycji konkursu o Indeksy Marzeń, organizowanego przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko. Laureaci otrzymają stypendia w wysokości po 9 tys. zł (1 tys. zł na miesiąc).

Anna Dymna zachęca osoby z niepełnosprawnościami, które są maturzystami lub już studiują, do nadsyłania zgłoszeń do końca września. Wyniki konkursu będą ogłoszone 12 października. Każdy laureat otrzyma dziewięciomiesięczne stypendium – po 1 tys. zł na miesiąc, łącznie 9 tys. zł.

Dymna zaapelowała także o kontakt ze strony wszystkich, którzy chcieliby finansowo wesprzeć edukację osób z niepełnosprawnościami. Podziękowała też dotychczasowym sponsorom.

W konkursie o Indeksy Marzeń mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne z całego kraju, które spełniają następujące warunki: zdały maturę z dobrym wynikiem (65 proc. ze wszystkich przedmiotów) lub zaliczyły rok studiów z dobrym wynikiem (średnia 4,0), dostarczą zaświadczenie o przyjęciu na studia lub o zaliczonym roku studiów, mają orzeczenie o niepełnosprawności, napiszą list motywacyjny (strona A4) odpowiadający na pytanie: Dlaczego to ja powinienem otrzymać stypendium Akademii Odnalezionych Nadziei?

Regulamin konkursu i adres, na który należy słać zgłoszenia, są na stronie internetowej Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko.

Źródło: