„Gorzów Oj!czysty” – akcja gorzowskich mediów

Do nowej kampanii społecznej mediów w Gorzowie przyłącza się coraz więcej organizacji i osób prywatnych. „Gorzów oj!czysty” to akcja, której zadaniem jest zachęcenie mieszkańców do dbania o czystość w ich otoczeniu, bo to jak wygląda miasto zależy głównie od nich samych. Czyste i zadbane otoczenie, to miejsce przyjazne, w którym się lepiej uczy, pracuje i wypoczywa. 


Początek akcji przewidziany jest tuż przed pierwszym dniem  wiosny, w piątek 20 marca. Zamiast tradycyjnego topienia marzanny, które jest formą zaśmiecania, odbędzie się konkurs dla wszystkich chętnych; szkół, przedszkoli, organizacji i osób prywatnych na marzannę z recyklingu. Koniec kampanii zaplanowano we wrześniu przy okazji corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. 

Najważniejsze przesłanie akcji, to każdy sprząta po sobie i wokół siebie oraz nie przechodzi obojętnie obok śmieci i nieporządku. Gorzowskie media planują działania edukacyjne i promocyjne nie tylko dla dzieci. Dorosłym też przyda się szkolenie z przepisów dotyczących porządku w mieście. Nie obędzie się też bez systemu kar za zaśmiecanie przestrzeni publicznej czy akty wandalizmu, a sprzątanie po własnym psie ma stać się rzeczą naturalną dla każdego miłośnika czworonogów. Forma działań pomyślana jest tak aby jak najlepiej trafić do każdego i małego i dużego mieszkańca Gorzowa. 


Pomysłodawcą akcji jest dziennikarz Gazety Lubuskiej Tomasz Rusek. Nazwę kampanii, z której gorzowianie są bardzo dumni, mieszkańcy wybrali sami z listy przedstawionych im propozycji. Media uzyskały już wsparcie  m.in. Urzędu Miasta, Polskiego Związku Działkowców w Gorzowie, Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Liczą na współpracę szkół przedszkoli, miejskich instytucji, klubów i organizacji. Przyłączyć się może po prostu każdy. Wystarczy podnieść papierek.


Na podstawie gazetalubuska.pl,   eska.pl

Obraz Clker-Free-Vector-Images z Pixabay

Dodaj komentarz