Gmina Wasilków przekazała szkołom laptopy do nauki zdalnej

Gmina Wasilków zakupiła 33 laptopy do szkół, by wspomóc uczniów i nauczycieli wprowadzeniu zdalnej nauki na czas pandemii koranowirusa. Samorząd zakupił sprzęt komputerowy na kwotę 70 tys. zł ze środków własnych.

Zależało nam na tym, by laptopy jak najszybciej trafiły do szkół, dlatego nie czekaliśmy z realizacją tego zadania na decyzję ministerstwa cyfryzacji Niemniej jednak zgodnie z zapowiedzią ministerstwa cyfryzacji będziemy wnioskować o zwrot tej kwoty.

– powiedział burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Aż 20 laptopów trafiło do Szkoły Podstawowej im Zygmunta Augusta w Wasilkowie, 9 do Szkoły Podstawowej im. Ks. Wacława Rapczyńskiego w Wasilkowie i 4 do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Studziankach.

Pod koniec marca br. ministerstwo cyfryzacji zapowiedziało przeznaczenie 180 mln zł na laptopy dla uczniów i nauczycieli. Od 1 kwietnia samorządy mogą wnioskować o pieniądze na laptopy, tablety – a jeśli jest taka potrzeba – także na mobilny dostęp do internetu. Ministerstwo zapowiada kwotę nie mniejszą niż 40 tysięcy złotych na samorząd.

Szybka ścieżka, minimum formalności, maksimum elastyczności – wszystko po to, by uczniowie i nauczyciele jak najszybciej dostali sprzęt do zdalnej nauki. Już w przyszłym tygodniu samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze. Jeśli nie chcą czekać, już teraz mogą kupować sprzęt. Oddamy im pieniądze

– czytamy na stronie ministerstwa cyfryzacji.

A my liczymy, że nasze zainwestowane pieniądze zostaną zwrócone, odpowiedni wniosek już złożyliśmy. Mając jednak na uwadze dobro naszych uczniów i pedagogów nie mogliśmy czekać z zakupem sprzętu na zakończenie formalności i otrzymanie pieniędzy. Szkoda było każdego dnia

– podkreśla burmistrz Łuckiewicz

Źródło: ddb24.pl

Dodaj komentarz