Dom dla mam w kryzysie – nowa inicjatywa Fundacji Małych Stópek

Świat zwariował na punkcie koronawirusów, politycy jak zwykle prowadzą świętą wojnę o władzę, rządzący wydają fortunę na testy i promowanie preparatów koncernów farmaceutycznych, za które te nie biorą odpowiedzialności, a w tle swój wielki dramat przeżywają chorzy na inne o wiele bardziej zabójcze choroby czy kobiety, które pozostawione same sobie spodziewają się właśnie niekoniecznie wyczekiwanego dziecka. One nie mają tyle szczęścia co wirus żeby stać się oczkiem w głowie elit rządzących, mogą liczyć jedynie na organizacje pozarządowe, które w przeciwieństwie do polityków myślą naprawdę o potrzebach bliźnich.        

Jedną z takich organizacji nieodmawiających w potrzebie jest Fundacja Małych Stópek, która od blisko dekady pomaga przyszłym matkom, które znalazły się w trudnej sytuacji, ale podjęły jednak niełatwą decyzję o narodzinach dziecka i rezygnacji z aborcji, jak i kobietom, które urodziły i nie mają się gdzie podziać lub po prostu nie mogą liczyć na partnera czy rodzinę. Można powiedzieć prawdziwi obrońcy życia, w przeciwieństwie do tych, którzy o ratowaniu zdrowia i życia tylko dużo mówią i kuriozalnie podejmują działania, które niekoniecznie temu najlepiej służą.         

  
Kredo działania Fundacji Małych Stópek to ochrona każdego życia od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci, propagowanie świadomego i odpowiedzialnego macierzyństwa i rodzicielstwa oraz przywrócenie rangi instytucji małżeństwa i rodziny. Zaczęło się lokalnie od organizacji w Szczecinie Marszu dla Życia w obronie wartości życia ludzkiego oraz promowania wśród wiernych akcji modlitewnej w intencji zagrożonego aborcją dziecka poczętego, zwanej duchową adopcją.                 

Dzisiaj to oprócz szeroko rozumianego wsparcia duchowego oraz materialnego kobiet, które wbrew przeciwnościom losu zdecydowały się jednak urodzić, również edukacja młodzieży czy działania popularyzujące właściwe zachowania społeczne, a akcje fundacji nie tylko przekroczyły granice regionu, ale nawet kraju. Jak donosi portal wykluczeni.pl kolejną inicjatywą Fundacji Małych Stópek jest prowadzenie w zachodniopomorskiej wsi Syrkowice położonej w pobliżu Kołobrzegu wyjątkowego domu, w którym kobiety na rozdrożu będą mogły odpocząć od trudów życia lub nabrać wiatru w żagle przed rzuceniem się w jego wir.                   
Znajdą tam również swoje miejsce rodziny z dziećmi niepełnosprawnymi. Choć wiele jest jeszcze do zrobienia, już w ośrodku pojawili się pierwsi goście, na razie właśnie osoby niepełnosprawne, a mamy z myślą, o których przygotowywana jest placówka będą mogły zadomowić się w tym urokliwym miejscu jesienią. Budynek co prawda przeszedł wewnątrz gruntowny remont, ale w kolejce czekają jeszcze zniszczony dach i nie pierwszej młodości elewacja, a i plac zabaw dla dzieci, których nie będzie tutaj brakować, też by się bardzo przydał. W związku z tym nieoceniona będzie finansowa pomoc wszystkich ludzi dobrej woli.             

Więcej o projekcje i fundacji na stronie:   https://fundacjamalychstopek.pl/

Opracowanie BC 
Źródło:    

https://fundacjamalychstopek.pl/

Dodaj komentarz