Dobrodzień – smutne i dobre wiadomości z OSP Dobrodzień

Jak podaje profil facebookowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrodzieniu wczoraj w Bzinicy Starej mialo miejsce dachowanie na DW 901.
Przed godziną 22.00 na drodze wojewódzkiej nr 901 przed miejscowością Bzinica Stara doszło do dachowania samochodu osobowego. Po dojeździe na miejsce okazało się, że kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i dachował. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Tą wiadomość przekazujemy ku przestrodze.
A oto zdjęcia z wypadku:

Ale są i dobre wiadomości, jak to przystało na okres świąteczny:

O dwa fabrycznie nowe hełmy ochronne austriackiego producenta Rosenbauer Group wzbogacili się w ostatnim czasie strażacy z Dobrodzienia. Nie udałoby się zrealizować tego zakupu gdyby nie hojność i zrozumienie potrzeb strażaków, którym na przeciw wyszli właściciele dwóch prężnie rozwijających się Firm.

Ergonomiczne i zapewniające optymalną ochronę i maksymalny komfort noszenia podczas pracy hełmy zakupione zostały z myślą o poprawie bezpieczeństwa ratowników.

Składamy wyrazy uznania za ten hojny gest Państwu Klaudii i Grzegorzowi Irskim, właścicielom Firmy GKI Design, wyrastającej na lokalnego lidera w dziedzinie produkcji mebli tapicerowanych na wymiar oraz Państwu Anecie i Krzysztofowi Zacha, właścicielom Firmy Kosmopell.pl – Twoja Energia, działającej prężnie w branży energii odnawialnej, której główną gałęzią jest wycena, sprzedaż i kompleksowa realizacja projektów fotowoltaicznych na terenie całej Polski.

Potrzeba wymiany hełmów zrodziła się z tego względu, że obecne hełmy są starej generacji i wysłużone w działaniach bojowych. Docelowo planowana jest wymiana 16 sztuk hełmów, których parametry ochronne z upływem lat znacznie obniżyły się.

Ze środków pozyskanych strażacy zakupili wcześniej 4 sztuki hełmów. Potrzeby są jeszcze ogromne. Dlatego zwracamy się do lokalnej społeczność zarówno firm, jak i osób prywatnych o pomoc w realizacji wymiany hełmów.

Bank Spółdzielczy Leśnica O/Dobrodzień
Nr konta: 12 8907 1047 2005 4000 0101 0001

Strażacy dziękują wszystkim, którzy przyczynią się do zakupu hełmów

źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrodzieniu – Profil Facebook