Do kościoła z kartą płatniczą. W lubelskiej świątyni zainstalowano ofiaromat (zdjęcia)

Wierni mogą już korzystać z ofiaromatu, jaki został zamontowany w lubelskiej archikatedrze. Jest to znany z większości sklepów terminal płatniczy. Obsługuje on płatności w przedziale od 1 do 50 złotych.

Ofiaromat przy Archikatedrze Lubelskiej

W lubelskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty zainstalowany został pierwszy w naszym regionie i jeden z pierwszych w Polsce, ofiaromat. Urządzenie to nic innego jak znany wszystkim terminal płatniczy, który ma zainstalowaną dedykowaną do tego celu aplikację i jest umieszczony w okolicznościowym, metalowym, przytwierdzonym do stolika opakowaniu. Umieszczono go w kruchcie katedry, czyli przedsionku świątyni.

Ofiaromat służy do wpłacania datków na Kościół w formie bezgotówkowej. Wierni mają do wyboru trzy cele wpłaty. Pierwszą z nich jest działalność statutowa prowadzonej przez Kościół organizacji charytatywna jaką jest Caritas, drugą potrzeby własne parafii, trzecią zaś potrzeby kultu religijnego i misje. Samemu określa się wielkość kwoty, jaką chce się ofiarować. Proponowane są trzy kwoty: 5, 10 i 20 zł, jednak można też wpisać inną wartość w przedziale od 1 do 50 złotych.

Urządzenie obsługuje karty płatnicze, jednak przystosowane jest również do płatności np. smartfonem. Płatności obsługuje Bank Pekao S.A. Podobny ofiaromat zamontowano również w Krakowie.

(ks. Adam Jaszcz)

logo

Dodaj komentarz