Dni Olsztyna 2020

Trzy dni stolica Warmii i Mazur świętować będzie imieniny swojego patrona, św. Jakuba. Miasto zachęca do zabawy mieszkańców, jak i przebywających w Olsztynie gości.

Tegoroczne Dni Olsztyna są wyjątkowe ze względu na pandemię koronoawirusa. Długo nie było wiadomo, czy w ogóle będzie szansa zorganizować takie wydarzenie. Jednak impreza odbędzie się na Starym Mieście od 24 do 26 lipca (piątek-niedziela).

– Wspólnie udowodnimy światu, że ostatnie miesiące nie zgasiły w nas radości, energii i wewnętrznej pogody

– mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz.

– Tradycyjne obchody święta naszego pięknego miasta to najlepsza ku temu okazja.

Obchody rozpoczną się w piątek podwójnym koncertem Czerwonego Tulipana. Jedna z legend Krainy Łagodności zagra w amfiteatrze piątek o 17:00 i o 20:00. Bilety na wieczorny występ są już wyprzedane.

Sobota to spacer z Muzeum Nowoczesności śladami olsztyńskich browarów (początek o 12:00). Natomiast o 20:00 w amfiteatrze zagra zespół Enej, a jego występ supportować będzie formacja Brylanty Bażanty (koncert jest już wyprzedany).

Natomiast w niedzielę publiczności zaprezentuje się Teatrzyk Piosenki Satyrycznej Czyści jak Łza (scena staromiejska, godz. 18:00). A na zakończenie tegorocznych Dni Olsztyna wystąpi wybitny aktor teatralny i filmowy Andrzej Grabowski z duetem Cedury (20:00).

Wejściówki na koncerty w Amfiteatrze można kupić w serwisie internetowym Miejskiego Ośrodka Kultury oraz w Galerii Dobro (ul. Stare Miasto 24/25) i Informacji Kulturalnej MOK (ul. Dąbrowszczaków 3, wejście od ul. Mrongowiusza).

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz