Czy nakłanianie w sieci do aborcji farmakologicznej jest przestępstwem?

Proceder handlu środkami poronnymi w internecie kwitnie. Portale zapewniające aborcję, w dodatku rzekomo … bezpieczną to w Polsce nie nowość, ale po wyroku TK liczą zapewne na jeszcze większy popyt na tzw. tabletki poronne i spore zyski. Są one często sprzedawane pod płaszczykiem leków na inne schorzenia, których jednym z działań ubocznych u kobiet w ciąży jest poronienie. Ale nie tylko to wzbudza zastrzeżenia działaczy antyaborcyjnych.                      

Jak donosi portal dziennikbaltycki.pl Maciej Wiewiórka z organizacji Tarcza Życia podejmującej działania przeciwko ,,środowiskom pro aborcyjnym świadczącym pomocnictwo w aborcji” i Miłosz Kuziemka z Kongresu Nowej Prawicy złożyli doniesienie do gdańskiej prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, ale tym razem nie chodzi o sprzedaż środków poronnych, tylko … nakłanianie w sieci do aborcji. Wszystko za sprawą pewnej kontrowersyjnej dyskusji na forum ,,Legalna aborcja – grupa wsparcia”.               

W opinii działacza Tarczy Życia nie można przechodzić obojętnie wobec zjawiska przerywania ciąży, i to nie tylko w przypadku handlujących nielegalnie środkami poronnymi, ale również wspierających w jakikolwiek inny sposób aborcję farmakologiczną. Zawiadomienie do prokuratury dotyczy osób, które w portalu społecznościowym zachęcały lub wręcz nakłaniały młodą zagubioną kobietę w ciąży, do jej usunięcia, kiedy po nabyciu środków poronnych nie była pewna czy aborcja jest najlepszym rozwiązaniem, publikując treści w rodzaju: ,,Bierz tabletki czym prędzej, nawet się nie wahaj. Wyjdzie Ci to na dobre”.              

Według Macieja Wiewiórki takie zachowania wspierają biznes aborcyjny i nie powinny pozostawać bezkarne. Miłosz Kuziemka powołał się nawet w tej sprawie na obowiązek ,,zapobiegania i karania zbrodni ludobójstwa”, zgodnie z ratyfikowaną przez Polskę konwencją uchwaloną przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.          

Zupełnie inaczej ocenia zarówno samą aborcję jak i stosowanie środków poronnych kolektyw Aborcyjny Dream Team, który jak czytamy w portalu oko.press propaguje aborcję farmakologiczną jako … ,,metodę bezpieczną i relatywnie tanią”. Jedna z aktywistek ADT w wypowiedzi dla Dziennika Bałtyckiego stwierdziła, że aborcja nie jest niczym złym i porównywanie jej z ludobójstwem jest absurdalne, a naganne to jest raczej piętnowanie osób, które na forach internetowych udzielają sobie w trudnych sytuacjach wsparcia dzieląc się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem.

Nie da się ukryć, że w przypadku zachęcania do aborcji, to trochę dziwny sposób pojmowania wsparcia. 

           
Więcej na stronie:       https://dziennikbaltycki.pl/zglosili-do-prokuratury-w-gdansku-naklanianie-do-aborcji-to-ludobojstwo-czy-absurd/ar/c1-15493084

Opracowanie BC 

Źródło:     

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz