Czeladź – Bieg „Lato 2020”

Wielu ludzi cierpi ostatnio na opuchliznę post-Covidovą. Wiele osób, po prostu – mocno przybrało na wadze podczas kwarantanny, podczas lockdownu. Dlatego część środowisk mocno się mobilizuje do działania. W Czeladzi można zobaczyć często grupki biegaczy którzy przemierzają to małe miasteczko. Czas aby inni brali przykład i wdrażali tą formę aktywności.

Prezes TKKF „Saturn” Czeladź – Waldemar Bereszko podsumował „Bieg Lato 2020”.

Skąpany w słońcu Park Grabek był miejscem organizowanego w piątkowe popołudnie „Biegu Lato 2020”. MOSiR-TKKF Czeladź przygotowało dla przybyłych miłośników biegania i Nordic Walking liczącą 3 000 metrów trasę niezwykle urokliwymi alejkami czeladzkiego parku. Organizatorzy nie zapomnieli także o najmłodszych entuzjastach lekkoatletyki. Dla nich wyznaczono odpowiednio krótsze odcinki, idealnie dobrane do ich możliwości.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Organizatorzy przygotowali dla nich także napoje oraz słodycze, które z pewnością pomogły odzyskać siły po wyczerpującym biegu. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali upominki, a dla zwycięzców w ogólnym zestawieniu przygotowano pamiątkowe puchary.

W ogólnej klasyfikacji biegu na dystansie 3 000 metrów wśród kobiet zwyciężyła reprezentantka MOSiR-TKKF Czeladź Marta Ścibisz, uzyskując czas 14 minut i 44 sekund. Na pokonanie tego samego dystansu 9 minut i 41 sekund potrzebował Tomasz Kapa z „Czeladź Biega” plasując się na pierwszym miejscu w klasyfikacji ogólnej mężczyzn.

W klasyfikacji ogólnej Nordic-Walking na dystansie 3 000 metrów zwycięstwo odniosła Zuzanna Pasterny (MOSIR-TKKF Czeladź) z czasem 20 minut i 40 sekund. Wśród panów najlepszy rezultat uzyskał również reprezentujący barwy MOSIR-TKKF Czeladź Beniamin Baryluk, przemierzając trasę w czasie 17 minut i 39 sekund.

Waldemar Szymal

źródło: UM Czeladź

Dodaj komentarz