Centrum Życia i Rodziny przypomina rządzącym złożone obietnice. Petycję podpisało już niemal 10 tysięcy osób .

Centrum Życia i Rodziny przypomina partii rządzącej, aby nie poprzestała na powołaniu Rady ds. Rodziny, ale rozwiązała realny problem przejęcia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny przez skrajną lewicę.

– Jakkolwiek napawa nadzieją powołanie Rady ds. Rodziny i pełnomocnika Rządu ds. demografii przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, to nadal niepokoi fakt pozostawienia w rękach skrajnie lewicowego ugrupowania politycznego kluczowej z perspektywy ochrony rodziny i ludzkiego życia, komisji ds. polityki społecznej i rodziny. Wraz z blisko 10 tysiącami sygnatariuszy petycji „Obiecaliście!” wzywamy władze Klubu Parlamentarnego PiS do natychmiastowego  odwołania posłanki Lewicy z funkcji  przewodniczącej komisji – komentuje Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

– Przypominamy władzom PiS o obietnicy złożonej wobec ponad 10 milionów wyborców
w  2019 r. do tego by „stanowczo bronić życia” przez „całe jego trwanie” i by stanowczo „bronić  rodziny naturalnej”, opierającej się na „trwałym związku kobiety i mężczyzny”. Mamy żywo w pamięci zobowiązanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że „ta sprawa wkrótce zostanie rozwiązana”
 – podkreśla Kamil Zwierz, prezes CZIR.

Podpis pod petycją można złożyć na stronach: obiecaliscie.pl oraz protestuj.pl. Kampania została zainicjowana w reakcji na bulwersującą konserwatywnych wyborców nominację Magdaleny Biejat. Niekryjąca swoich proaborcyjnych i zgodnych z ideologią LGBT poglądów poseł została przy decydującym udziale parlamentarzystów PiS wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji opiniującej projekty ustaw odnoszących się do ważnych kwestii rodziny oraz polityki społecznej. (…) „bez skrupułów, mydląc oczy wyborcom, realizujecie Państwo polityczną strategię, za którą płacą życiem dzieci nienarodzone i ich rodziny, podkopując fundamenty życia społecznego w naszej Ojczyźnie” – czytamy w tekście protestu skierowanego pod adresem Ryszarda Terleckiego, przewodniczącego Klubu Parlamentarnego PiS.

Źródło: CŻiR, obiecaliście.pl

RoM

Dodaj komentarz