Beton zamiast róż na Skwerze Ruchu Młodej Polski w Gdańsku?

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przebudował Skwer Ruchu Młodej Polski usytuowany na ulicy Podmłyńskiej na Głównym Mieście. Przeciwnicy tej inwestycji twierdzą, że miasto konsekwentnie zmierza w kierunku stania się betonową pustynią.

Przebudowa skweru trwała od jesieni 2019 roku i miała potrwać do końca sierpnia. Jednak dzięki łagodnej zimie można było te prace przyspieszyć.

Kilku miejskich aktywistów rozpoczęło jednak krytykowanie nowej inwestycji w mediach społecznościowych, zarzucając twórcom skweru, iż: „ na skwerze dominuje deptak, czyli powierzchnie, które nie wchłaniają opadów”. I ostatecznie „zamiast stworzyć przyjazną przestrzeń, za milion złotych zrobiono z miasta kamienne mauzoleum i nazywano to skwerem”. Jednak zdaniem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w miejsce róż przesadzonych na inne tereny zielone, pojawiło się na skwerze „ 16 drzew liściastych, z których siedem zlokalizowano w zaprojektowanych na skwerze niewielkich, zielonych powierzchniach o zwiększonej możliwości magazynowania wód opadowych”.

Oprac. BC

Dodaj komentarz