Badania opinii mieszkańców Ełku na temat postoju tymczasowego

W Ełku od 12 października 2020 r. przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz przy Szkole Podstawowej nr 3 prowadzone będą badania opinii społecznej, dotyczące wprowadzenia postoju tymczasowego.

W ramach projektu „Smart Parking — zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Ełku” prowadzone będą w Ełku badania opinii społecznej mające na celu wprowadzenie rozwiązań dotyczących postoju tymczasowego. Badania prowadzone będą od 12 października przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Małeckich oraz Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Grodzieńskiej.

Badania pozwolą zapoznać się z opinią użytkowników, ich spostrzeżeniami oraz posłużą do stworzenia docelowego rozwiązania, np. budowy zatoki postojowej czy wysp azylu w ramach parkingu Kiss&Ride, co przekładając na język polski oznacza „całuj i jedź”.

KISS&RIDE zakłada wyznaczenie na jezdni strefy postojowej (np. przy szkołach), o krótkim czasie postoju (np. do 1 minuty) – miejsce gdzie rodzic odwożący dziecko do szkoły zatrzyma się zgodnie z przepisami, dziecko wysiądzie i będzie miało przed sobą bezpieczną drogę do szkoły, a rodzic pojedzie dalej i udostępni miejsce kolejnym uczestnikom ruchu.

Będą to miejsca o dużej rotacji. Dzięki temu rodzic odwożący dziecko nie będzie szukał miejsc do chwilowego postoju.

Polityka Parkingowa Miasta Ełku powstaje w ramach projektu „Smart Parking — zwiększenie dostępności miejsc parkingowych w Ełku”. Łączna wartość projektu to ponad  1 mln zł, w tym 900 tys. zł to dofinansowanie z funduszu UE i budżetu państwa.

Oprac. Es.

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz