Akcja zima – pracownicy OPS i straży miejskiej w Dzierżoniowie ruszają w miasto

Działa już miejska ogrzewalnia dla bezdomnych, a 5 października ruszy cykliczna „Akcja zima”. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie, straży miejskiej i policji ruszą w miasto, by sprawdzić miejsca, w których przebywają osoby bezdomne.

1 października ruszyła miejska ogrzewalnia. Prowadzi ją dzierżoniowski OPS, którego pracownicy oferują m.in. wsparcie w usamodzielnianiu się, wychodzeniu z bezdomności, kwaterowaniu osób bezdomnych w całodobowych placówkach opiekuńczych, czy pomoc w załatwianiu formalności związanych z nabyciem uprawnień do ubezpieczenia zdrowotnego.

Ogrzewalnia znajduje się przy ul. Nowowiejskiej 91 i można z niej korzystać od godziny 18.00 do 8.00. Przy bardzo niskich temperaturach będzie czynna całodobowo.
„Akcja zima” nie obejmuje jednak wyłącznie osób bezdomnych.

Zwracamy się do państwa z prośbą o czujność i wrażliwość również na sytuację osób samotnych i niezaradnych życiowo. Spadek temperatur, szczególnie w porze nocnej, może spowodować wychłodzenie organizmu prowadzące w skrajnych przypadkach do śmierci. Na takie zagrożenie narażone są także osoby będące pod wpływem alkoholu i przebywające w miejscach nie nadających się do zamieszkania

– apeluje Anna Skrzyńska, dyrektor dzierżoniowskiego OPS-u.

Urzędnicy miejscy proszą o zgłaszanie wszystkich przypadków, w których istnieje zagrożenie dla życia bądź zdrowia tych osób. Każdy sygnał zostanie wnikliwie rozpoznany.

Zgłoszenia należy kierować do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie – tel. 74-632-11-29, straży miejskiej – tel. 74-645-08-88 lub na telefon alarmowy policji 997 lub 112.

Oprac. Es.

Źródło i foto: UM w Dzierżoniowie

Dodaj komentarz