8 września – w komunikacji miejskiej Wrocławia książka zastąpi bilet

8 września, jeżeli będziesz mieć przy sobie książkę lub czytnik e-booków – tramwajami i autobusami oraz niektórymi pociągami w granicach miasta – pojedziesz bez biletu. W ten sposób Wrocław obchodzi Dzień Walki z Analfabetyzmem.

8 września – to Dzień Walki z Analfabetyzmem. Z tej okazji, w ramach promowania czytelnictwa, wrocławską komunikacją miejską będzie można jeździć bez biletu. Jednak, by nie otrzymać od kontrolera mandatu będzie trzeba pokazać papierową książkę lub czytnik elektroniczny (czasopisma i audiobooki nie będą honorowane). 

Cieszę się, że MPK oprócz swojej codziennej działalności, może angażować się w takie akcje. Tym razem zachęcamy wrocławian do czytania. Z drugiej strony, doceniamy miłośników książek, ponieważ będzie ona tego dnia ich biletem. Warto również pamiętać, że wielu naszych pasażerów korzysta z czasu spędzonego w tramwaju lub autobusie na zatopieniu się w lekturze

– mówi prezes MPK, Krzysztof Balawejder.

W tym dniu bez biletów, ale z książką lub czytnikiem elektronicznym będzie można podróżować również Kolejami Dolnośląskimi i Przewozami Regionalnymi (w granicach Wrocławia) oraz liniami strefowymi, których numer zaczyna się od cyfry 9.

Dodaj komentarz