303 tys. nielegalnych paczek papierosów jechało z Białorusi przez Litwę do Polski

4,3 miliona złotych to szacunkowa wartość nielegalnych papierosów ujawnionych przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Przewoził je w tirze obywatel Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej, 10 listopada br., zatrzymali do kontroli w miejscowości Żubryn (gmina Szypliszki) samochód ciężarowy. Kierowca – obywatel Polski zgodnie z dokumentacją miał przewozić wełnę mineralną. W trakcie szczegółowego sprawdzania  ciężarówki okazało się, że w środku naczepy znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Rozładunek oraz dokładne przeliczenie nielegalnego towaru znajdującego się w kartonowych pudłach trwało kilka godzin. W sumie funkcjonariusze w naczepie zabezpieczyli 303 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości blisko 4,3 miliona złotych. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 7 milionów złotych.

45-letni kierowca ciężarówki decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za tak duży przemyt grozi mu wysoka grzywna albo  kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód ciężarowy wraz z naczepą wart w sumie 100 tys. złotych.

Oprac. Es.

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz