Zwolennicy Rafała Trzaskowskiego nie mają nic do zaproponowania i nic do stracenia?

Przepychanki, szarpanina, buczenie i gwizdy na wiecach wyborczych Andrzeja Dudy w Sulęcinie i Nowej Soli.     

      
Przed drugą turą wyborów prezydent Andrzej Duda wyruszył z pielgrzymką do Ziemi Lubuskiej, której lud w pierwszej potyczce opowiedział się za jego rywalem. Walka o utrzymanie zwycięskiej pozycji Rafała Trzaskowskiego przez jego zwolenników w lubuskiem przyjmuje paradoksalnie formę, która może mu tylko zaszkodzić. Brak merytorycznych argumentów próbują przykryć chamskim i napastliwym zachowaniem.            

Podczas wieców wyborczych Andrzeja Dudy w Sulęcinie i Nowej Soli doszło do chuligańskich prób zakłócenia spotkań prezydenta z mieszkańcami przez przeciwników reelekcji. Radio Zachód zamieściło na swoim portalu komentarz zdarzenia doradcy wojewody lubuskiego, w którego ocenie spór polityczny jest sprawą naturalną, ale są nieprzekraczalne granice jego prowadzenia:           

– Spór jest immanentną cechą demokracji, zwłaszcza w wyborach i nie jest niczym dziwnym, że ktoś ma inne poglądy i nawet je wyraża. Rzeczą dziwną jest to, że na spotkaniach dochodzi do scen typu właśnie szarpaniny, jakieś wyzwiska. Tam nie ma żadnej merytoryki najczęściej, to po prostu są zwykłe, nawet ja bym nie zawahał się użyć chuligańskie zachowania, bo w niektórych sytuacjach sam widziałem na jednym z filmów gdzie po prostu nazwijmy to zwolennik pana Trzaskowskiego, po prostu taką nazwijmy to tekturową płytą uderzał innego człowieka.               

Jak donosi portal wnp.pl lubuska policja na podstawie materiałów medialnych z wiecu wyborczego wszczęła z urzędu postępowanie w sprawie publicznego znieważenia prezydenta RP Andrzeja Dudy podczas spotkania wyborczego w Nowej Soli. Uczestniczka wiecu stojąca obok zwolenników Rafała Trzaskowskiego wypowiedziała obelżywe słowa o głowie państwa. Rzecznik prasowy lubuskiej policji Marcin Maludy powiedział na temat wszczętego postępowania PAP:           

– Jest prowadzone z art. 135 § 2. Kodeksu karnego, który mówi o tym, że ten kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej podlega karze do trzech lat pozbawienia wolności. Film, który pojawił się w przestrzeni publicznej jest teraz dowodem w tej sprawie.                

Więcej o wiecu wyborczym na stronie:  https://nowasol.naszemiasto.pl/andrzej-duda-w-nowej-soli-doszlo-przepychanek-i-szarpaniny/ar/c15-7787514       

Oprac. BC
Na podstawie:

Get involved!

Comments

No comments yet