Zawirowania w koalicji rządzącej powiatem słubickim

Koronawirus, a raczej podejmowane w związku z wyniesieniem go do rangi bożyszcza decyzje, całkiem nieźle potrafią namieszać nie tylko w życiu przeciętnego Kowalskiego, ale mogą być również przyczyną poważnych konfliktów na szczeblu samorządowym.           

W powiecie słubickim na przykład, zanosi się w nowym roku na małe polityczne trzęsienie ziemi. Wszystkiemu winne zamieszanie oraz rozdźwięk pomiędzy prezesem, a personelem medycznym w podlegającym zarządowi powiatu, słubickim szpitalu przekształconym w związku z walką z koronawirusem na, jak łatwo się domyślić, placówkę jednoimienną. Może dojść nawet do tego, że radni Lewicy opuszczą koalicję zarządzającą powiatem, tworzoną dotąd zgodnie z radnymi Koalicji Obywatelskiej i radnymi niezależnymi.           

Po tym jak światło dzienne ujrzała afera szpitalna w związku, z którą słubicką lecznicą zainteresowali się: NFZ, prokurator i policja, doszło do konfliktu w zarządzie powiatu słubickiego, w konsekwencji, którego starosta Leszek Bajon z Platformy Obywatelskiej jeszcze w grudniu zeszłego roku złożył wniosek o odwołanie przedstawiciela Lewicy Roberta Włodka ze stanowiska wicestarosty. I raczej w zażegnaniu konfliktu nie pomógł fakt, że radni Lewicy byli przeciw zatrudnieniu bez konkursu osoby na kierownicze stanowisko w słubickim szpitalu.         

Ostatecznie sytuacja wygląda tak, że Prokuratura Rejonowa w Słubicach prowadzi postępowanie w sprawie czy nie doszło przypadkiem w słubickiej lecznicy do narażenia pacjentów na niebezpieczeństwo utraty życia lub poniesienia uszczerbku na zdrowiu, NFZ prowadzi własne postępowanie wyjaśniające dotyczące prawidłowości realizowania przez szpital świadczeń medycznych i nadzoru nad pacjentami, placówka straciła prezesa, który z powodu narastających problemów zrezygnował ze stanowiska, a w składzie koalicji rządzącej powiatem wszystko się może zmienić.   

               
Więcej o aferze w szpitalu im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach na stronie:  https://www.slubice24.pl/wiadomosci/aktualnosci/16880-afera-w-slubickim-szpitalu

Opracowanie BC 
Źródło:   

https://youtu.be/orFvL7QzArk

4 komentarze do wpisu „Zawirowania w koalicji rządzącej powiatem słubickim”

Dodaj komentarz