Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność przeciwko ,,anarchizacji życia”

Do głośnej już dyskusji w mediach na temat okoliczności udzielenia poparcia przez prezydent Gdańska dla tzw. Strajku Kobiet dołączył Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność. Chodzi o sprawę dewastowania przez agresywnych uczestników protestów elewacji budynku przy Targu Drzewnym, w którym swoją siedzibę mają obrani za cel ich ataków parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.             

Dokładnie chodzi o fotografowanie i afiszowanie się prezydent Dulkiewicz z protestującymi pod siedzibą PiS, na tle zniszczonej przez nich elewacji, pokrytej wulgarnymi napisami wymierzonymi w rządzących, co według przewodniczącego ZRG NSZZ Solidarność świadczy o akceptacji i promowaniu przez panią prezydent zachowań skandalicznych i niezgodnych z prawem.            

,,Brak reakcji na niszczenie mienia,(…) jest to przyzwolenie na takie zachowania”, tak gdańska Solidarność oceniła to co się wydarzyło. W związku z tym, prezydium zarządu związku w Gdańsku wydało oświadczenie skierowane do prezydent Dulkiewicz, w którym stanowczo sprzeciwia się tolerowaniu aktów wandalizmu i agresji, które stały się nieodłącznym elementem Strajków Kobiet.           

Jak czytamy w oświadczeniu, związek NSZZ Solidarność jest zaniepokojony skalą hejtu, agresji i nienawiści, która pojawiła się w przestrzeni publicznej wraz z protestami kobiet i mówi stanowcze nie naruszaniu norm moralnych, zamachowi na wartości rodzinne i wiary chrześcijańskiej, atakom na kościoły, profanację symboli religijnych i narodowych oraz tolerowaniu aktów wandalizmu i łamaniu prawa.                   

W oświadczeniu poruszono również niezwykle kontrowersyjną sprawę uczestnictwa w tych przepełnionych złymi emocji akcjach protestacyjnych, osób nieletnich. Całe oświadczenie Prezydium ZRG NSZZ Solidarność na stronie:               https://m.radiogdansk.pl/wiadomosci/item/118375-solidarnosc-sprzeciwia-sie-popieraniu-aktow-wandalizmu-przez-aleksandre-dulkiewicz-brak-reakcji-na-niszczenie-mienia-to-przyzwolenie-na-takie-zachowania

Opracowanie BC 
Źródło:     

Get involved!

Comments

No comments yet