„Wszyscy ludzie prezydenta” powstrzymali Sidney Powell

Adwokatka Sidney Powell powiedziała w wywiadzie dla Zenger News z 23 grudnia [1], że starsi doradcy Białego Domu uniemożliwiają jej kontakty z prezydentem Donaldem Trumpem i blokują jej starania o objęcie funkcji formalnego koordynatora ds. rozwiązywania problemów wyborczych w imieniu prezydenta.

Powell udzieliła wywiadu tuż po tym, co zostało nagłośnione przez „The New York Times” [2] jako napięte piątkowe [18.12] spotkanie w owalnym gabinecie Białego Domu, z udziałem Trumpa, Powell, byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michała Flynna, szefa administracji Białego Domu Marka Meadowsa i doradcy Białego Domu Pata Cipollone. Podobno doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Robert O’Brien oraz prawnik Trumpa Rudy Giuliani uczestniczyli w tym spotkaniu telefonicznie.

Powell powiedziała Zenger News, że w czasie piątkowego spotkania Trump zaoferował jej, ustnie, stanowisko „specjalnego doradcy Białego Domu”, ale nie była wtedy w stanie przedstawić prezydentowi dokumentów, które uczyniłyby tę nominację oficjalną, i że została ona potem faktycznie zablokowana.

„- Nie doszło do niej – powiedziała Powell – bo, jak się wydaje, została ona zablokowana, albo cofnięta po piątkowym wieczorze – nie jestem pewna, jak to nazwać” przez starszych doradców Białego Domu – zasugerowała prawniczka.

„Ktoś sypnął piaskiem w tryby?” – zapytał dziennikarz. – „Coś w tym rodzaju” – odpowiedziała Powell.

„Od chwili opuszczenia przeze mnie owalnego gabinetu w piątek wieczorem zostałam pozbawiona możliwości skontaktowania się z prezydentem, najwyraźniej z woli całego jego otoczenia” – powiedziała Powell.

Powell wyjaśniła, że zaproponowana jej funkcja nie była stanowiskiem „specjalnego doradcy prawnego w stylu Roberta Muellera”, lecz „dyskutowano o tym, że będę specjalnym doradcą w Białym Domu”. Specjalny doradca prawny jest mianowany przez Prokuratora Generalnego, podczas gdy specjalny doradca Białego Domu może być mianowany przez prezydenta.

Prokurator Generalny William Barr powiedział na poniedziałkowej [21.12] konferencji prasowej, że nie widzi powodu, aby powoływać specjalnego doradcę ds. badania zarzutów o fałszowanie wyborów.

„Gdybym uważał, że specjalny doradca będzie na tym etapie właściwym narzędziem i gdyby był odpowiedni [kandydat], to ogłosiłbym jego nazwisko, ale tak nie uważam i nie zamierzam [tego zrobić]” – powiedział Barr, dodając, że pozostaje przy swojej wcześniejszej ocenie, że Ministerstwo Sprawiedliwości nie znalazło dowodów dokonania oszustw na wystarczająco dużą skalę, aby unieważnić wybory.

„Skomentowałem już zakres, w jakim przyjrzeliśmy się sugestiom lub zarzutom systemowego, bądź szeroko zakrojonego oszustwa, które mogłoby wpłynąć na wynik wyborów, i – jak już o tym mówiłem – podtrzymuję to oświadczenie” – powiedział Barr, dodając, że jego zdaniem „w tych wyborach mieliśmy do czynienia z oszustwem”. „Tyle tylko – dodał Barr – że przy większości wyborów mamy, niestety, do czynienia z oszustwami i myślę, że jesteśmy [wobec tego zjawiska] zbyt tolerancyjni”.

Barr zrezygnował już ze stanowiska prokuratora generalnego, a jego ostatnim dniem urzędowania był 23 grudnia.

W środę [23.12] Trump zintensyfikował swoje wezwania na Twitterze, by powołać specjalnego doradcę ds. badania fałszerstw wyborczych.

„Nie zgadzam się z tymi, którzy uważają, że mocny, szybki i sprawiedliwy doradca specjalny nie jest w tej chwili potrzebny. Były to najbardziej skorumpowane wybory w historii naszego kraju i należy je dokładnie zbadać!” – napisał Trump.

Począwszy od dnia wyborów, Trump i grupy innych osób dążyły do zakwestionowania wyniku wyborów w sześciu spornych stanach. Jak dotąd, żaden z tych wysiłków nie przyniósł pozytywnego rezultatu.

Peter Navarro, doradca Trumpa, opublikował w zeszłym tygodniu szczegółowy raport [3] podsumowujący dotychczasowe zarzuty o działanie przeciwko wyborom w sześciu spornych stanach, stwierdzając, że są one wystarczająco poważne, żeby uzasadnić podjęcie pilnego dochodzenia i na tyle znaczące, żeby mówić o ewentualnym anulowaniu wyników wyborów.

„Jeżeli te przestępstwa przeciwko wyborom nie zostaną w pełni zbadane do dnia inauguracji, jeżeli zostaną de facto zignorowane, to naród amerykański ryzykuje, że nigdy już nie będzie miał uczciwych wyborów prezydenckich” – napisał Navarro w swoim raporcie. [4]

Według doniesień Newsweeka, Kayleigh McEnany, rzeczniczka prasowa Białego Domu, odmówiła komentarza na temat tego, czy któryś z wyższych urzędników Białego Domu zablokował nominację Sydney Powell.

Biały dom nie odpowiedział też na zapytanie „The Epoch Times”, dotyczące kontaktów Powell z Trumpem oraz aktualności jej nominacji.

Tom Ozimek, „The Epoch Times”

Tłumaczenie – Grzegorz Grabowski

Przypisy tłumacza:

[1] – „W wywiadzie z 23 grudnia 2020 r. dla Zenger News, adwokatka Sidney Powell zaprezentowała segregator z informacjami dostarczonymi przez jej zespół prawny na dwie godziny przed uruchomieniem kamer. Według Powell, dokumenty z jej segregatora dowodzą, że bezpośrednia ingerencja zagraniczna i dokonane oszustwa wypaczyły wybory prezydenckie 3 listopada, oraz że prezydent Donald Trump został ponownie wybrany. Całą zawartość segregatora reprodukujemy wyłącznie TUTAJ”: https://wpcdn.zenger.news/wp-content/uploads/2020/12/24190822/2020-12-23-Sidney-Powell-Team-Binder-ZENGER-NEWS.pdf  >  Sidney Powell’s Legal Team Has Binder of Documents She Says Establish the 2020 Election was a Fraud (Zespół prawników Sidney Powell posiada segregator dokumentów, które, według niej, potwierdzają, że wybory 2020 roku były oszustwemhttps://www.zenger.news/sidney-powell-document-binder-2020-election-fraud/

Zob. także: Sidney Powell Wants to Fight for Donald Trump—But His Aides Won’t Let Her, She Says (Sidney Powell mówi, że chce walczyć dla Donalda Trumpa, ale jego współpracownicy na to nie pozwoląhttps://www.newsweek.com/sidney-powell-wants-fight-donald-trump-his-aides-wont-let-her-she-says-1557267 (24.12.2020).

[WIDEO:] Giuliani: Sidney Powell speaks for herself (Giuliani: Sidney Powell wypowiada się w swoim imieniuhttps://youtu.be/5kq5_mG4wKY (23.12.2020). Kanał: Deep Dive with Tiffany Meier.

[2] – Trump Weighed Naming Election Conspiracy Theorist as Special Counsel (Trump rozważał powołanie teoretyczki spisku wyborczego na specjalnego doradcęhttps://www.nytimes.com/2020/12/19/us/politics/trump-sidney-powell-voter-fraud.html (19.12.2020).

[3] – Immaculate Deception: Six Key Dimensions of Election Irregularities. The Navarro Report (Bezbłędne oszustwo: sześć kluczowych aspektów nieprawidłowości wyborczych. Raport Navarrohttps://bannonswarroom.com/wp-content/uploads/2020/12/The-Immaculate-Deception-12.15.20-1.pdf (15.12.2020).

[4] – W tym kontekście, bardzo intrygująco zabrzmiała wypowiedź Witolda Gadomskiego, wiceprezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, który dziesięć dni temu powiedział: „(07:00) Ja bardzo bym przestrzegał wszystkich konserwatystów i ludzi „prawicy” przed myśleniem życzeniowym. Należy zauważać fakty i być realistą. Już kilka tygodni temu powiedziałem: koniec, Trump przegrał! – I przegrał, więc proszę nie zwodzić już publiczności jakimiś nadziejami i teoriami, które nie mają żadnego pokrycia w praktyce.” – źródło: Gadowski w MN! Wybory w USA nie były uczciwe? „Deep State okazał się zbyt silny” https://youtu.be/lcvMp346ijQ (16.12.2020). Kanał: Media Narodowe. – Ciekawe zatem, czy w USA zwyciężą obrońcy prawdy i demokracji w rodzaju Sydney Powell, czy też słowa red. Gadowskiego okażą się „prorocze” i po „najbardziej skorumpowanych wyborach w historii” wezmą tam jednak górę „wszyscy ludzie prezydenta”?

Tekst oryginalny: Sidney Powell Says White House Aides Are Blocking Her Efforts to Help Trump (Sidney Powell mówi, że asystenci Białego Domu blokują jej starania dopomożenia Trumpowihttps://www.theepochtimes.com/sidney-powell-says-white-house-aides-are-blocking-her-efforts-to-help-trump_3632491.html (25.12.2020).

Zobacz także:

Trump Is Ill-Served by Advisers Pushing Him to Concede, Former Overstock CEO Says (Trump jest źle obsługiwany przez doradców, którzy naciskają na niego, aby ustąpił, mówi były prezes Overstockhttps://www.theepochtimes.com/byrne-trump-ill-suited-by-advisors-who-are-pushing-him-to-concede_3626506.html (20.12.2020).

[WIDEO:] Millionaire makes shocking claim after Trump meeting (Milioner składa szokujące oświadczenie po spotkaniu z Trumpemhttps://youtu.be/OWwNJZhcrww (24.12.2020). Kanał: NTD. „Byrne: Zdrajcy Trumpa są w jego otoczeniu. Patrick Byrne, były prezes Overstock, członek zespołu ekspertów analizującego nieprawidłowości w wynikach wyborów, mówi, że doradcy prezydenta Donalda Trumpa „chcą jego przegranej” w wyborach „i okłamują go”.”

[WIDEO:] Patrick Byrne on His BOMBSHELL Meeting with Trump, Sidney Powell & Flynn (Patrick Byrne o swoim sensacyjnym spotkaniu z Trumpem, Sidney Powell i Flynnemhttps://youtu.be/-JyVibDdFNk (22.12.2020). Kanał: The Liberty Hound

https://youtu.be/orFvL7QzArk

13 komentarzy do wpisu „„Wszyscy ludzie prezydenta” powstrzymali Sidney Powell”

Dodaj komentarz