Zawieszono referendum w sprawie odwołania burmistrza Ostródy

Decyzję  dotyczącą zawieszenia referendum w sprawie odwołania burmistrza Ostródy podpisał dziś komisarz wyborczy w Elblągu. Miało ono odbyć się w najbliższą niedzielę. Jednak epidemia koronawirusa spowodowała, że komisarz wyborczy zdecydował się zawiesić całą procedurę.

Po pierwsze, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostródzie nie wydał pozytywnej opinii. Z jego opinii wynikało, że referendum nie powinno się odbyć. Po drugie, to jest aż 18 obwodów w dużym mieście, zachodzi więc wątpliwość, czy bylibyśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo zarówno członkom komisji, jak i osobom głosującym

– wyjaśnia Adam Okruciński, dyrektor elbląskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

Nowy termin ostródzkiego referendum zostanie podany, gdy minie zagrożenie.

Na razie nie ma natomiast żadnych nowych decyzji w sprawie innych miast, w których pojawiły się inicjatywy referendalne. Na 26 kwietnia planowane jest referendum w sprawie odwołania burmistrza Pieniężna i ten termin – przynajmniej na razie – pozostaje aktualny.

Natomiast w Olsztynie nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, czy referendum w sprawie odwołania prezydenta w ogóle zostanie przeprowadzone. Jak informuje Biuro Wyborcze, w stolicy regionu wciąż trwa weryfikacja podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. Jej zakończenie planowane jest na koniec tego tygodnia.

Żródło: ro.com.pl

Foto: www.ostroda.pl

Get involved!

Comments

No comments yet