Przestępcze metody walki politycznej na Pomorzu

Nieznani sprawca niszczą elewacje domów działaczy PiS oraz przebiją opony ich samochodów. Zdarzyła się nawet próba podpalenia.

Portal TVP Gdańsk publikuje materiały publicystyczne wyemitowane wcześniej na antenie stacji, z których dowiadujemy się, że w okresie przedwyborczym zaczyna być w regionie gorąco.

Przedstawionymi przez TVP Gdańsk chuligańskimi atakami na tle politycznym zajęły się już prokuratura oraz policja. Cytowani przez autora artykułu działacze PiS nie mogą dojść do siebie po tym, jak w nocy nieznani sprawcy próbowali podpalić dom Romualda Zblewskiego, nadleśniczego w Czarnych Człuchowskich. Inny działacz PiS z Czarnego, Mariusz Birosz, był inicjatorem upamiętnienia słynnej „Inki“, sanitariuszki AK zamęczonej przez UB. W nocy tablice ku czci bohaterskiej harcerki zostały oblane farbą, na elewacji domu państwa Birosz pojawiły się obraźliwe napisy a w ich samochodach poprzebijano wszystkie opony.

Oprócz fizycznych ataków na domy i pojazdy działaczy PiS odnotowywane są także ataki w Internecie. Jak czytamy w portalu rodzina Zbigniewa Kurzelewskiego otrzymuje tą drogą wiele pogróżek.
Policja człuchowska prowadzi w tej sprawie postępowanie wyjaśniające i prosi wszystkich o informacje mogące pomóc w odnalezieniu sprawców tych czynów karalnych.


Oprac. ŁC

Na podstawie:

  • www.gdansk.tvp.pl (https://gdansk.tvp.pl/48604370/grozby-i-podpalenia-brutalna-strona-kampanii-wyborczej, 
  • https://gdansk.tvp.pl/48588091/ataki-na-dzialaczy-pis-w-powiecie-czlu chowskim). 
  • Obraz Arek Socha z Pixabay

Dodaj komentarz