Protest polskich więźniów Auschwitz przeciwko dyskryminacyjnym praktykom obecnego dyrektora Muzeum Auschwitz-Birkenau

W łaskawości swojej media zauważyły protest byłych więźniów KL Auschwitz, zrzeszonych w Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Rodzin Oświęcimskich. Ponieważ chodzi o osoby i instytucję, z którymi współpracuję, pozwalam sobie odnieść się do ich oświadczenia.

Zanim jednak przejdziemy do komentarza, przedstawiam tekst, który zarząd ChSRO przesłał do mediów wczoraj. Warto zapoznać się z nim w pełnym brzmieniu, czyli bez cenzorskich skrótów dokonanych przez panów redaktorów. A więc do rzeczy

: Jak zauważyli byli więźniowie, Piotr M. A. Cywiński przy okazji niedawnej kradzieży napisu „Arbeit macht frei” wykazał się nieudolnością. Od wielu lat ten urzędnik państwowy, utrzymywany z naszych podatków, robi co w jego mocy, aby wyrugować z powszechnej świadomości datę 14 czerwca 1940.

Dodając do tego moje skromne – dwuletnie – doświadczenia z kontaktów w dyrektorem Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau doszedłem do wniosku, że naprawdę nie ma powodu, aby w dalszym ciągu tolerować tę osobę na obecnie zajmowanym przezeń stanowisku.

Dlatego w dniu dzisiejszym zwróciłem się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o usunięcie Piotra M. A. Cywińskiego z funkcji dyrektora PMA-B.

Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej: powiedzmy STOP urzędniczej arogancji.

 PRZEŚLIJ   WSZYSTKIM !!!!!

Dodaj komentarz