Niedzielne wybory do rady gminy Bartoszyce odbyły się ze specjalnymi środkami ostrożności

Odbyły się wybory uzupełniające do rady gminy Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie). Mieszkańcy wybierali nowego radnego z okręgu numer 6, który obejmuje miejscowości: Wojciechy, Barciszewo, Tapilkajmy, Wólka oraz Merguny.

Sanepid nakazał, by członkowie komisji wyborczej siedzieli w oddaleniu od siebie co najmniej 2 metrów i mieli założone na twarzy maseczki. Takie same odległości dotyczyły miejsc do oddawania głosu. W lokalu wyborczym – nie licząc komisji – jednocześnie może przebywać dwóch wyborców. Każdy z wyborców dostał jednorazowy długopis.

Jak informował Urząd Gminy Bartoszyce, wójt, w związku z pandemią, zwrócił się do Komisarza Wyborczego w Elblągu o wyznaczenie nowego terminu, „w którym możliwe będzie bezpieczne przeprowadzenie wyborów”.

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu telefonicznie poinformowała urzędnika wyborczego, że termin wyborów nie ulega zmianie

– relacjonował urząd gminy.

W wyborach startowało dwóch kandydatów – Przemysław Mierzejewski i Krzysztof Iwański. Wygrał Przemysław Mierzejewski z wynikiem 116 głosów, Krzysztof Iwański otrzymał jeden głos mniej – 115.

Wybory zarządzono po utracie mandatu przez Krzysztofa Iwańskiego. Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uznał bowiem, że nie może on pełnić tej funkcji z powodu wykorzystywania do prywatnej działalności mienia gminy.

Źródło: PAP, Radio Olsztyn

Foto: PAP

Get involved!

Comments

No comments yet