Koronawirus przedłuża kampanię wyborczą w Świdnicy

W Świdnicy na niedzielę 20 grudnia wyznaczono datę przedterminowych wyborów nowego wójta gminy, który zastąpi na stanowisku kierującego nią od 2018 roku zmarłego w październiku, po walce z chorobą nowotworową Krzysztofa Stefańskiego. Kandydat jest tylko jeden, a właściwie kandydatka. Jest nią zastępca wójta Izabela Mazurkiewicz. Do czasu wyboru obowiązki włodarza pełni komisarz powołany przez premiera Morawieckiego, były prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Żaganiu Bogdan Mucha.     

Mieszkańcy Świdnicy szykowali się do wyborów, ale na kilka dni przed terminem głosowania premier podjął decyzję o jego przełożeniu ze względu na niesprzyjającą sytuację epidemiczną w kraju. Wybory mają odbyć się dopiero 24 stycznia przyszłego roku. Wytyczną Głównego Inspektora Sanitarnego i faktem, że oczekiwane głosowanie nie może się odbyć, ze zrozumieniem dla decyzji premiera przyjęła kandydatka do fotela wójta gminy.  Również dla niej sprawa zdrowia i życia mieszkańców jest priorytetowa.                

Przed zastępcą wójta Izabelą Mazurkiewicz kolejne tygodnie kampanii prowadzonej w mało sprzyjających warunkach obostrzeń sanitarnych. Jak wynika z jej wypowiedzi dla Radia Zielona Góra tak potrzebne w tej sytuacji bezpośredni kontakt z ludźmi i wymiana doświadczeń bardzo utrudniają konieczność zachowywania dystansu społecznego i zakaz zgromadzeń.           


Dopiero więc za miesiąc okaże się czy pełniona dotąd funkcja na tyle pozwoliła kandydatce zyskać poparcie mieszkańców gminy, że zostanie wybrana, szczególnie, że to wielkie wyzwanie zastąpić człowieka, który cieszył się tak wielkim poważaniem i zaufaniem mieszkańców jak Krzysztof Stefański.            

Szanse na sukces jednak są duże, o czym może świadczyć fakt, że mieszkańcy dali już świadectwo swojego zaufania do pani Izabeli Mazurkiewicz, kiedy złożyli na ręce szefa rządu petycję o powołanie na stanowisko komisarza rządowego właśnie jej, motywując swoją prośbę m.in. tym, że podczas choroby i nieobecności wójta doskonale radziła sobie z zarządzaniem gminą.                       

Opracowanie BC 
Źródło:   

Get involved!

Comments

No comments yet